Gazeteci Fatih Portakal, Afyonkarahisar'da Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Koltuğundan başka hiçbir şeyi düşünmeyenlerle uğraştık" ifadelerini kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i sosyal medyadan eleştirdi. Gazeteci Portakal, İYİ Parti ve Genel Başkan Akşener'e, "Arkadaş başarısızlıkta sizin de payınız var. Zeytinyağı gibi üste çıkmak bu olsa gerek" ifadelerini kullandı.

YAZIKLAR OLSUN

Gazeteci Fatih Portakal'ın İYİ Parti ve Akşener'i etiketleyerek paylaştığı tweet'in tamamı ise şöyle:

Meral Akşener’in 26 Ağustos konuşmasında söyleyeceklerini tahmin etsem de, meraktan bir dinleyeyim dedim. Şaşırtmadı!

Başarısızlıkta hiç sorumluluk almıyor. Kurnazca bir hareketle, insanların yüzüne hiç de utanıp sıkılmadan, yüzü kızarmadan bakarak başkasının üzerinden özür diliyor. Arkadaş başarısızlıkta sizin de payınız var. Zeytinyağı gibi üste çıkmak bu olsa gerek.

İyi de CB’de adayı vazgeçiremedin, Meclis seçiminde nasıl yüzde 10’un altında kaldınız? Bu büyük başarısızlık için ne diyorsunuz? Bu sorunun cevabı zaten yok.

Kanımca 31 Mart’ta seçmen size ve değişmeyen muhalefete iyi bir ders verecek. Acı olansa hak etmediğiniz o koltuklarda oturmaya devam edecek olmanız. Ona da zaten kulpu şimdiden takmışsınız: “Yerel seçim genel seçim değildir.”

İnsanların umudunu tükettiniz, bizi kobay gibi görmeyi alışkanlık haline getiren, üzerimizde her türlü ekonomik ve sosyal deneyi yapan bu yöneticilere mecbur bıraktınız. Yazıklar olsun!"

Editör: Şevval Başçakır