Fatih Portakal, bir YouTube yayınında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçimi kazanması durumunda kabinede görevlendirmeyi planladığı isimlere dair iddialarda bulundu. Açıklamada Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş,  Selin Sayek Böke, Bülent Kuşoğlu, Engin Özkoç isimleri yer aldı.

Portakal'a göre, aileden sorumlu bakanlık için Selin Sayek Böke düşünülüyor ancak kendisi aynı zamanda Dışişleri Bakanı olarak da düşünülüyor. Çalışma Bakanlığı için ise Bülent Kuşoğlu'nun ismi öne çıkıyor ve İçişleri Bakanlığı için Engin Özkoç düşünülüyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kabinede cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev alacak. Portakal bunun yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının iki ayrı bakan tarafından yürütüleceğini belirtti. İmamoğlu'nun, bu bakanların üzerinde koordinatör cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacağı, Yavaş'ın ise tarımsal kalkınmadan sorumlu olacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale'de bir mitingde konuşan Kılıçdaroğlu ise seçimleri kazanması halinde Ahmet Akın ve Muharrem Erkek'e bakan olarak görev vermek istediğini açıklamıştı.