Sözcü Ana Haber ve kendi Youtube kanalında seçim öncesi birçok tartışmalı yorumlar yapan Fatih Portakal'dan sonuçlar hakkında dikkat çeken açıklamalar geldi. Oy kullanırken Zafer İşareti yaparak fotoğraf paylaşan Fatih Portakal ''Kaldığım yerden aynen yola devam! Günah olan şeylerle kazanmak mı? Yoksa helalinden kaybetmek mi? Bu da birileri için kafalarına takıntı olsun" dedi.

Adil bir seçim süreci yaşanmadığını savunan Fatih Portakal ''Sonuca saygım var, Erdoğan’a hayırlı olsun diyorum. Çok istiyordu; o zaman kendi bozdu kendi düzeltsin. Ama tebrik etmiyorum'' ifadelerini kullandı.

İşte Fatih Portakal'ın paylaşımının tamamı...

Herkes Erdoğan’ın kazandığını konuşuyor.
Bazı isimler zaferden bahsediyor, bazıları CHP liderinin istifasını da dile getiriyor.
Yarış bittikten sonraki bakış açışı ve kişisel yorumlar bunlar.
Bense hala nasıl kazandığını sorguluyorum?
Kanımca, vicdan sahibi her insan önce şunu sorgulamalı: eşit koşullarda yapılan, adil bir seçim süreci mi yaşandı?
Kesinlikle hayır; devlet imkanlarının sınırsız akıtıldığı, sahteciliğin, yalanın, montajın, iftiranın, korkutmanın, yasağın ve engellemenin olduğu bir yarış…
Cesaretle önce bunun tespitini yapıp, daha sonra cümlenin devamını getirmek gerekir. Kendine gazeteci diyen isimler korkudan ve ikbalden bunu dile dahi getiremiyorlar. Sorgulamayı da gereksiz görüyorlar. Kaşımaya gerek yok! 

Erdoğan alnının teriyle hak edip mi kazandı?
Soru gelsin o zaman: Erdoğan alnının teriyle tam anlamıyla hak ederek mi kazandı? Ya da koşullar iki aday için de eşit olsaydı sonuç değişir miydi? Bilmiyoruz.

Ve bu yüzden buraya yazıyorum: Sonuca saygım var, Erdoğan’a hayırlı olsun diyorum. Çok istiyordu; o zaman kendi bozdu kendi düzeltsin. Ama tebrik etmiyorum. Çünkü adaletsiz bir seçim süreci gözümün önünden akıp geçti.

Bu da birileri için kafalarına takıntı olsun
Hem montajları, sahteciliği, yalanları yani adaletsizliği yani kazanmak için yapılanları göreceğim hem buna “zafer” diyeceğim bir de tebrik edeceğim. Tüm insani özelliğimi ve olumlu kavramları ters yüz etmiş olurum.

Sonuç böyle ise geleceği birlikte yaşar görürüz. Kaldığım yerden aynen yola devam! Günah olan şeylerle kazanmak mı? Yoksa helalinden kaybetmek mi? Bu da birileri için kafalarına takıntı olsun.