Fatih Portakal'dan Millet İttifakı yorumu: Pamuk İpliğine bağlı

Muhalefete yakınlığıyla bilinen gazeteci Fatih Portakal, Millet İttifakı'nın iktidara gelmesi durumunda bir konu üzerinde karar olmasının oldukça güç olduğunu savunarak 'Pamuk ipliğine bağlı bir Millet İttifakı'ndan bahsediyoruz.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Meclis'i feshedip, Türkiye'yi seçimlere götürdü. 6'lı masa ise geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak belirledi.

Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmasıyla masada kısa süreli bir kriz çıktı. Fatih portakal, muhalefetin bu krizini sorguladı.

Fatih Portakal'ın konuya ilişkin yorumları şöyle:

"Uzlaşıyla karar alacağız diyorlar. E anlaşamazsanız ne olacak biz haftalarca bunu mu aşmaya çalışacağız? Atamalarda, kararnamelerde mesela İstanbul Sözleşmesi sıkıntılı konulardan birisi. Saadet Partisi hayır diyor, sen nasıl ikna edeceksin Saadet Partisini. Kılıçdaroğlu söz veriyor geri getireceğiz diye. İyi de bu nasıl gerçekleşecek. Ben şimdi bunların hepsini düşünüyorum. Pamuk ipliğine bağlı bir Millet İttifakı'ndan bahsediyoruz."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN