31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'ndan ayrılan Yeniden Refah Partisi seçimler için kendi adaylarını çıkardı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Muş'ta iftar programına katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan Erbakan şunları söyledi:

Özgür Özel'den Evren Barış Yavuz'un tutuklanmasına sert tepki! Özgür Özel'den Evren Barış Yavuz'un tutuklanmasına sert tepki!

MİLLİ GÖRÜŞÜ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ

“Meclis’te grubu olan bir siyasi parti. İnşallah seçime kadar 500 bini aşıp, onu da geçeceğiz. Seçimlere Türkiye’nin 3’üncü büyük siyasi partisi olarak gireceğiz. Günlük 2 bin 500 üye artışı oluyor. Ayda 75 bin yapar, bir senede neredeyse 1 milyon yapar. İnşallah bu tempoyla devam edeceğiz. Önce 31 Mart'a kadar 500 bini aşacağız. 31 Mart'tan sonra bu tempoyla birkaç ay içerisinde inşallah 1 milyonu da aşacağız. Ve 2028'de de milli görüşü iktidara taşıyacağız.”

PARA VAR AMA İSRAFA GİDİYOR

Erbakan, "Para var ama faize, imtiyazlı holdinglere, kamudaki israfa gidiyor" derken şunları söyledi, “Aynı Erbakan Hocamızın kucaklamasıyla, kardeşlik anlayışıyla, İslam kardeşliği, ümmet kardeşliği anlayışıyla ve bu bölge insanının kalkınması, işsizlikten, fakirlikten kurtulması maksadıyla bizler de ikinci kırk yılda bu siyaseti yapıyoruz Yeniden Refah Partisi olarak. 81 ilimize yüzlerce refah projesi kitabımızı hazırladık. Bu yüzlerce refah projemizin çok önemli bir kısmı da Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerimizi kapsıyor. İnşallah doğusuyla batısıyla paylaşımda adaleti, yönetimde adaleti, yargıda adaleti tesis edeceğiz. Milli görüşün maddi kalkınma hamlelerini ve aynı zamanda manevi kalkınma hamlelerini inşallah hayata geçireceğiz. İnşallah yaşanabilir Türkiye'yi, yeniden büyük Türkiye'yi ve adil bir dünyayı hep birlikte kuracağız Allah'ın izniyle.”

Editör: Amine Ebrar