Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekli maaşları için yıl sonunu işaret ettiği sözleri hatırlatan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Bu enflasyon ortamında bu hayat pahalılığında emeklilerimizin yıl başına kadar bekleyecek durumu kalmamıştır" sözleriyle geçim sıkıntısının tüm evlerde olduğunu dile getirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısının ardından ses getirecek bir çağrı da Erbakan'dan geldi.

''MAKUL VE YETERLİ BULUNMAMIŞTIR''

Devlet Bahçeli emekliler için seyyanen zam çağrısında bulunurken "Emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı, gördüğümüz kadarıyla makul ve yeterli bulunmamıştır. 8 bin 77 liralık seyyanen artışın kök ücrete aynısıyla emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir" ifadelerini kullanmıştı.

Bu gece yarısı benzin ucuzlayacak! 26 Eylül 2023 benzin ve motorin fiyatları Bu gece yarısı benzin ucuzlayacak! 26 Eylül 2023 benzin ve motorin fiyatları

''YIL SONU YENİDEN DEĞERLENDİRİLİR''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise "Emekliler noktasında da yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapmamız söz konusu"  demişti.

YIL SONUNA KADAR BEKLETİLMEMELİ AVİL ADIMLAR ATILMALI

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emekliler için acilen adım atılmasını istedi. Partisinin il başkanları toplantısı öncesi konuşma gerçekleştiren Erbakan şunları söyledi:

"Sayın cumhurbaşkanımız emeklilerimizle ilgili gerekenin yıl sonunda yapılacağını ifade etmiş ancak bu enflasyon ortamında bu hayat pahalılığında emeklilerimizin yıl başına kadar bekleyecek durumu kalmamıştır. Gerçekten de geçim derdi bütün evleri sarmıştır. Başta emeklilerimiz olmak üzere aziz milletimizi çok büyük sıkıntıya sokmuştur. Biz başından beri emeklilerimize de seyyanen maaş zammı yapılmasını ifade ettik. Ömürlerini milletimize ve ülkemize hizmete adamış bu insanlarımızın mağdur edilmemesi gerektiğini Yeniden Refah Partisi olarak en açık en gür seda ile ifade ettik. Ancak ne yazık ki bu konuda atılacak olan adımlar yıl sonuna kalmıştır. Bugün bu kürsüden Yeniden Refah Partisi olarak emeklilerimiz için yılbaşına kadar beklenmemesini ve atılması gereken adımların acilen atılması gerektiğinin altını çizerek bir kez daha ifade ediyoruz."