Ekrem İmamoğlu CHP'li başkanı resmen azarladı: Kendi üyene duyurmuyorsan rezillik! Ekrem İmamoğlu CHP'li başkanı resmen azarladı: Kendi üyene duyurmuyorsan rezillik!

Cumhur İttifakı'nda yer alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan canlı yayında bomba açıklamalar geldi. Başkan Erbakan, yerel seçimlerde partisini izleyeceği yolu açıkladı.

AK PARTİ'NİN YENİDEN REFAH PARTİSİNE İHİTYACI VAR

Seçime kendi adayları ve amblemleriyle gireceklerini bildiren Başkan Erbakan, Ankara ve İstanbul için tekliflere açık olduklarını ifade etti;

"Seçimlere şu anda biz kendi adaylarımız ve amblemimiz ile gireceğini ifade ediyoruz. Bütün il ve ilçe teşkilatlarımıza ve genel merkezimize aday adaylığı başvurularını başlattık. Ankara ve İstanbul gibi kritik 2 büyükşehir için ittifak teklifi gelebilir. Şuan herhangi bir görüşme, istişare, teklif yok. Orada AK Parti'nin seçimi kazanabilmesi Millet İttifakı blok halinde girerse Yeniden Refah Partisi'nin oylarına bağlı. İstanbul ve Ankara'da 14 Mayıs'ta yüzde 3 civarı oy aldık. Dolayısıyla AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'yı alması için Yeniden Refah Partisi'nin desteğine ihtiyacı olduğu görülüyor."