Fatih Erbakan: Aileler üniversite yurtlarında konaklamamalı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Erbakan basın toplantısında üniversitelerin kapatılmasının doğru olmadığını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bugün partisinin genel merkezinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında üniversitelerin kapatılmasına ilişkin açıklamalar yaptı.

Aileler üniversite yurtlarında konaklamamalı

Üniversitelerin kapatılması konusunda biz de diğer pek çok muhalefet partisi gibi görüşümüzü ifade ettik. Bir defa üniversite yurtları, yapıları itibarıyla ailelerin konaklamasına, hele hele uzun süre kalmalarına uygun yerler değil. Pek çoğunda lavabolar, banyolar, tuvaletler ortak kullanım alanı olarak düzenlenmiş. Buralarda 6 ay gibi süre ile ailelerimizin kalabilmesi, rahat edebilmesi mümkün değil. Kız yurdu-erkek yurdu diye ayrılmış durumda. Bu da ayrıca aileler için ayrı bir sorun teşkil edecek durumdur. Bunun yerine ailelerimize daha iyi bir şekilde kira yardımı, eşya desteği, maddi yardımların artırılması, onların diğer illerdeki zarar görmeyen yerlere taşınmaları, konaklamalarının sağlanması ve yine bununla birlikte kamuya ait misafirhanelerin, müsait olan otellerin kullanılması; polis evlerinin, öğretmen evlerinin kullanılması ve tabii ki kendi topraklarında kaliteli konteynır kentlerin bir an evvel hayata geçirilmesi çok daha yerinde olacaktır.

“Üniversiteler açık tutulmalıdır"

Üniversitelerin açık tutulması, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir durumdur. Gelecekte mesleklerini tam olarak öğrenememiş, mesleki pratikten yoksun bir şekilde mezun olmuş milyonlarca gencimizin ülkemize katkı sağlamasını beklemek mümkün olmaz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN