A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olması tüm ülkede sevinç yaratırken, daha önce üniversiteler için "fuhuş yuvası" diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'ndan tartışma yaratan bir açıklama gelmişti. 

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak  “Hani sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olması önemliydi? Lezbiyenlik ahlaklılık mıdır? Yavrularımızı tehdit eden lezbiyenliğe bulaşmış bu kupayı reddediyorum. Lezbiyenlik şampiyonlukla meşrulaşacaksa, dünya çapında başarılı bir hekim de organ mafyası ile çalışabilir öyle mi?”  ifadelerini kullanmıştı.

AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız' AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız'

FATİH ALTAYLI'DAN OLAY CEVAP!

Gazeteci Fatih Altaylı Youtube kanalında yaptığı açıklama ile Ebubekir Sofuoğlu'na yanıt verdi! Fatih Altaylı "Bizim oturduğumuz yerin 1.5 km altı Kasımpaşa. Sen bunu lanetlesen nolur lanetlemesen nolur. Adını kullanmaya değmez. Burda adını ağzını alarak şereflendirmeye gerek yok. " dedi.