Özgür Özel'den Erdoğan itirafı: Sorumlusu solun hataları Özgür Özel'den Erdoğan itirafı: Sorumlusu solun hataları

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözler söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanı olduktan sonra katıldığı ilk televizyon programının kendi sunduğu "Teke Tek" programı olduğunu hatırlatan Fatih Altaylı, CHP liderinin başarısız olduğu anda koltuğu bırakacağını söylediğini belirtti.

"KOLTUĞU BIRAKIRIM DEMİŞTİ"

"Dün gibi hatırlıyorum." diyen Altaylı, "Dedi ki: 'Başarısız olduğum anda koltuğu bırakırım. Batılı standartta bir siyaset yürüyecek.'. Bu lafın arkasından hemen bir seçim kaybetti. Biz de dedik ki, 'Tamam, daha yeni. Bu seçim biraz erken oldu. Daha kendi partisini organize edemedi.' falan filan. Sonra bir tane daha, sonra bir tane daha... En sonunda da bu seçimi göz göre göre, bütün uyarılara rağmen; kendisini uyaranları ondan bundan para almakla suçlayarak, bir şirketin elemanı olmakla suçlayarak geldi ve kaybetti." dedi.

"KEMAL BEY'İ DÜZGÜN BİR İNSAN ZANNETTİM"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun düzgün bir insan olduğunu sandığını ve yanıldığını belirten Altaylı, şöyle devam etti:

"Bir insanda onur ve haysiyet olduğu zaman sözüne sadık kalır. Siyasette başarısızlık nedir mesela? Bunun Kemal Bey bana bir anlatsın. Kötü konuşmak istemiyorum ama hayattaki en büyük yanılgılarımdan bir tanesi Kemal Bey'i düzgün bir insan zannettim. Belki pek çok kişi gibi. Bu yanılgıymış. Kemal Kılıçdaroğlu benim kriterlerime göre düzgün bir insan değil."