Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü kaleme aldığı yazısında AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ı Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi siyaset ustası olarak nitelendirdi. Altaylı Erdoğan'ın konuşmalarının kimsede beklediği etkiyi bırakmadığını söyleyerek  eleştirilerde bulundu.

İŞTE FATİH ALTAYLI'NIN AÇIKLAMALARI

"Dün de AK Parti lideri ve partisinin 3. kez Cumhurbaşkanı adayı olarak dinledik. Sayın Erdoğan’ı dinleyince şunu gördüm. Bu kez seçimleri kazanacağından çok umutlu ve en sonunda 20 yıllık CHP iktidarına son verecek ve gelip özgürlükçü, hukuk devletini üstün tutan, ekonomide rasyonel ve evrensel kurallara dayalı iktidarını kurabilecek. Erdoğan’ın 20 yıllık siyasi başarısının altında aslında bu tavır yatıyor. Kendi yaptıklarına ya da kendi yapmadıklarına yabancılaşma. Yaptığı icraatların olumsuz sonuçlarından da, yapmadığı icraların olumsuz sonuçlarından da kendini sorumlu tutmuyor ve bu “sorumsuz olma haline” seçmenlerini inandırabiliyor. Bu aslında müthiş başarılı bir siyasi tutum...

Otoyolları, köprüleri yapmanın bir parçası ama ekonomiyi batırıp milleti fakirleştirmenin ya da soğanı 30, patatesi 25 TL yapanın, doları 3 yılda 3 katı fiyata çıkarmanın sorumlusu olmuyor. Dahası, muhalefetin açıkladığı programa 'Yapamazsınız' dedikten ve dedirttikten sonra, bu programı alıp kendi programı gibi kullanmaktan da hiç ama hiç çekinmiyor"