Seçimlerin ardından İYİ Parti'deki koltuğunu bırakan Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme sonrası pek çok iddia ortaya atılırken, Fatih Altaylı'nın açıklaması adeta gündeme bomba gibi düştü. Altaylı, Akşener'in görüşmede oğlu için Erdoğan'dan Paris Büyükelçiliği'ni istediğini ileri sürdü.

Altaylı, şu yorumda bulundu:
"Meral Akşener’in bir aile ferdinin büyükelçilikte ödüllendirilmesi için ya da ailesinden bir ferdin büyükelçilik unvanı alarak bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili daha önce de bazı girişimler olmuş. Bunu Aytun Çıray da dile getirdi. Sanıyorum ki oğlu için istedi. Konuşulan şu ki oğlu Galatasaray Lisesi mezunudur. Fatih Akşener onun için Paris Büyükelçiliği'ni istediğine yönelik dedikodular var Ankara'da."

Dervişoğlu'ndan Açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, dün akşam katıldığı bir televizyon programında Akşener'in Erdoğan ile görüşme sonrası kendisini aradığını ve görüşmenin içeriğine dair bilgilendirdiğini belirtti. Dervişoğlu, şöyle devam etti:
"Devlet ve siyaset hayatında önemli görevler yapmış insanların bu ziyaretleri karşılıklı olarak yapmaları kadar doğal bir şey yok. Zannediyorum, Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu temel meselelerle alakalı olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Sayın Genel Başkanımız (Akşener), ziyaretten sonra telefonla beni aramak suretiyle bilgilendirdi. Genel olarak Türkiye'yi konuştuklarına dair birtakım ifadelerde bulundular. Onun dışında 'özel' diye tanımlanabilecek herhangi bir açıklama yapmadılar."

CHP lideri 'acizlik' demişti: MHP'lilerden Özgür Özel'e 'silahlı saldırı' çıkışı CHP lideri 'acizlik' demişti: MHP'lilerden Özgür Özel'e 'silahlı saldırı' çıkışı

Editör: Nigar Topcu