Kurtlar Vadisi Kaos oyuncuları kimler? Kurtlar Vadisi Kaos ne zaman başlıyor, hangi kanalda yayınlanacak? Kurtlar Vadisi Kaos oyuncuları kimler? Kurtlar Vadisi Kaos ne zaman başlıyor, hangi kanalda yayınlanacak?

Gazeteci Fatih Altaylı, Merkez Bankası başkanı Hafize Gaye Erkan'in istifası hakkında yazdığı yazısında “bileti çoktan kesilmişti” dedi. 

Fatih Altaylı yazısında, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir süreden beri yakın çevresi ile Hafize Gaye Erkan ile ilgili olumsuz eleştirilerde bulunuyordu. Merkez Bankası Başkanı’nın ABD’deki davaları nedeniyle görevine tam konsantre olamadığından, Hafize Gaye Erkan’ın Batılı finans çevrelerindeki bozuk repütasyonunun Türkiye’ye yabancı sermaye gelişinin önünde engel olduğundan yakınıyordu. Sadık Abi’li röportaj ve Merkez Bankası’na yerleşen baba da elbette önemliydi ama Bakan Şimşek’in asıl derdi, gelmeyen yatırımlar ve Erkan hakkında ABD’de süren dava idi. (Davanın parasal miktarı aslında pek önemli değil ama bir banka yöneticisinin yatırımcıyı yanıltan beyanlarda bulunması etik açıdan sıkıntılı.) Şimşek’in Hafize Gaye Erkan’dan umudu kesmesinin bir diğer önemli nedeni ise beklenen sıcak ve ılık paranın muhtemelen bu nedenle bir türlü gelmemesiydi ve son dönemde bunu saklamıyor, yakın çevresine hatta çok da yakın olmayan çevresine bile bundan yakınıyordu. ‘Gaye Hanım becerememişti.’”

“Belki de Durmuş Yılmaz’dan ve sonrasında Naci Ağbal’dan bu yana yaptıkları en doğru atama olabilir" Görüşünü ifade eden Altaylı, “Ama sorun şu ki, bu iktidar döneminde Merkez Bankası Başkanlarının görev süreleri giderek kısalıyor, üstelik liyakatle ters orantılı olarak. Bakalım Fatih Karahan’ın bu görevi ne kadar sürdürebilecek” diye yazdı.

Editör: Aliye Tulum