Fatih Altaylı'dan İbrahim Kalın'a teşekkür! 'Sayesinde normal insan gibi hissettim'

Gazeteci Fatih Altaylı bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a sosyal medya paylaşımı nedeniyle teşekkür etti. Paylaşımında deprem zamanında ayrıştırılan yardım kuruluşları hakkında konuşan Kalın, birleştirici bir mesaja imza attı. Fatih Altaylı ise 'Sayesinde kendimi normal bir insan gibi hissettim' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a, "Bizi biz yapan tüm STK’larımız, yardım kuruluşlarımız, gönüllülerimiz... Gece gündüz, sıcak soğuk, yakın uzak demeden yardıma koşan güzel insanlarımız... Hepinize müteşekkiriz. Hepinize minnettarız. Biz birlikte güzeliz, birlikte güçlüyüz, birlikte Türkiye’yiz” paylaşımı için teşekkür etti. "Sayesinde kendimi normal insan gibi hissettim" diyen Altaylı, Kalın'ın mesajında kimseyi dışlamadığını belirtti.

Altaylı yazısında, "Kimseyi ayırmadı.O dernek, bu vakıf ayırmadı.İktidara yakın, iktidara uzak diye bölmedi.Kimseyi dışlamadı, kimseyi içerlemedi, kimseyi içerletmedi.Kızılay’ı da AHBAP’ı da ayırmadı.O daha çok yardım etti, bu daha az yardım etti meselesi yapmadı.Sağ olsun, sayesinde kendimi iyi hissettim. Kendimi normal insan gibi hissettim.Depremin ilk gününden bu yana anlamadığım bir şey vardı.Böyle bir büyük afette bile, özellikle iktidar mensupları, dışlayıcı, kırıcı, hatta yer yer aşağılayıcı bir tavır içinde, kendileri dışında yapılan tüm yardımlara kızıyor, yok sayıyor, bu yardımları yapanları karalıyor, hakaretler yağdırıyorlardı.Oysa alanda böyle bir şey yoktu.Herkes elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyordu." ifadesini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN