Fatih Altaylı'dan A Haber'e tepki! Korkuyla suçu muhabire yıkıyorlar

Habertürk TV muhabiri Fatmanur Boylu 'Annem karne hediyesi et aldı' haberi yüzünden işten kovulmuş ardından yaptığı açıklama ile iddiaları reddetmişti. Habertürk yöneticisi Zülfikar Ali Aydın buna karşılık muhabirin habere müdahale ettiği görüntünün ham halini paylaşmıştı. HaberTürk yazarı Fatih Altaylı konuyla ilgili açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı gündem yaratan ‘Annem karne hediyesi et aldı’ haberiyle ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.  Muhabirin habere müdahale ettiğini kabul eden Fatih Altaylı, bugünkü yazısında “Tam aksine konuyu bu hale getiren annenin bizzat kendisi” diyerek açıklama yaptı. Altaylı A Haber’e tepki göstererek aileye ulaşıp farklı ifadeler söylettiğinin altını çizdi.

KOMPLO KURMAK AMACINDA DEĞİL

“Muhabir Fatmanur arkadaşımız ‘Ne o karne hediyesi mi?’ diye soruyor. Hiçbir müdahale, manipülasyon, etki olmadan ‘Evet, karne hediyesi’ diyen bizzat anne. Muhabir Fatmanur da bunun üzerine çocuğa ‘Annem bana karne hediyesi olarak et aldı der misin?’ cümlesini iki kez tekrarlatıyor. Kasap ise olaya kendi isteğiyle dahil olup üç kalem pirzolayı hediye ediyor. Muhabirin yaptığı doğru değil ama büyük bir komplo kurmak amacında falan da olmadığı aşikar.”

A HABER AİLEYİ SIKIŞTIRINCA ONLARDA KORKUYLA SUÇU YIKTILAR

“Tabii A Haber belli ki, anneyi ve kasabı sıkıştırınca onlar da korkuyla suçu muhabire yıkıyorlar. (…) Peki A Haber yaptığı onca manipülasyon, muhalifler aleyhine yaptığı onca düzmece haberi ne yapacak? Burada haberi manipüle eden muhabir bedeli ödüyor. Orada ise muhtemelen ödül alıyordur.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN