Gazeteci Fatih Altaylı, şahsi internet sitesinde kaleme aldığı köşe yazısında CHP'nin Ekrem İmamoğlu dışında hiç kimseyle İstanbul'u kazanamayacağını söyledi.

Altaylı, Muharrem İnce'nin "İstanbul'u CHP'ye kaybettirmek için aday olmam." sözünü hatırlatarak, "CHP’nin İstanbul’u kaybetmek, İstanbul’u AK Parti’ye geri vermek için Muharrem İnce’ye ihtiyacı yok." dedi.

"MÜTHİŞ BİR DEĞİŞİME İMZA ATMADI AMA AK PARTİ DÖNEMİNDEN KÖTÜ OLMADI"

İmamoğlu'nun "İstanbul'un dış çeperinde bir ilçenin, adı sanı duyulmamış belediye başkanı iken aday yapıldığını" söyleyen Altaylı, "Beklenmedik bir performans göstererek kazandı ve 4 yıldır kenti yönetiyor. Bu sürenin yarıya yakını pandemi dönemine denk geldi. İktidarın tüm engellemelerine, tüm tuzaklarına rağmen kendi yönetmeyi becerdi. İstanbul’da müthiş bir değişime imza atmadı, doğru ama hiçbir şey de AK Parti döneminden daha kötü olmadı." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin "ne yaparsa yapsın" İmamoğlu'nu yıkamadığını vurgulayan Fatih Altaylı, "Hâl böyle olunca İmamoğlu’nu yıpratma ve yıkma işi CHP’ye kalıyor. Kemal Kılıçdaroğlu sanki İmamoğlu nasılsa seçilmez diye aday göstermiş ve seçilince aday gösterdiğine pişman olmuş gibi davranıyor. İmamoğlu’nun en zor günlerinde bile yanında değil, Almanya’da olmayı tercih ediyor." diye yazdı.

AA-20230927-32254517-32254513-IBB_BASKANI_IMAMOGLU_10_YENI_COCUK_ETKINLIK_MERKEZI_TEMEL_ATMA_TORENI

CHP'Lİ BAŞKAN'IN 'DUYURU' SKANDALI

"Partiden ise İmamoğlu’na yönelik saldırılar artıyor." diyen Altaylı, "Dün Sultangazi’de İmamoğlu’nun yapacağı bir açılışı, CHP Sultangazi İlçe Başkanlığı duyurma zahmetine bile girmiyor, açılışa dakikalar kala Twitter üzerinden bir duyuru yapıyor. Çünkü ilçe başkanı genel merkezci ve İmamoğlu’na karşı. İmamoğlu’nun rezil olmasını istiyor." cümlelerini kullandı.

AA-20230917-32172521-32172514-CHP_GRUP_BASKANI_OZEL_PARTISININ_KARAMAN_IL_KONGRESINDE_KONUSTU (1)

"ÖZGÜR ÖZEL, YANİ SÖZDE DEĞİŞİMCİ"

Altaylı, Özgür Özel'e de değindi. "Hadi o genel merkezin ilçe başkanı!" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Ya Özgür Özel… Yani yeni genel başkan adayı, yani sözde değişimci. O da Birgün gazetesine verdiği röportajda “CHP’ye bir Macron aramıyoruz. Sırf beyaz gömlek yakışıyor, kollarını kıvırdı diye partili olmayan birini partinin başına getiremeyeceğimize göre” diyerek Ekrem İmamoğlu’na saldırıyor. Daha sonra İmamoğlu’nu kast edip etmediği sorulunca “İmamoğlu partisiz mi, ben Macron’u kastettim” diyor. Sanki Macron CHP genel başkan adayıymış gibi. Bu kaypaklık, genel başkanlığa aday. Ve daha genel başkan olmadan, İstanbul’u kaybettirme konusunda mevcut genel başkan ile yarışta."

Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu! Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu!

"İMAMOĞLU'NDAN NEFRET EDİYORSUNUZ"

"CHP’yi yönetenlere ve tüm bu yönetim anlayışının suç ortağı iken şimdi sanki değişimden yanaymış gibi ortaya çıkana soruyorum." diyen Fatih Altaylı, CHP'nin İmamoğlu'ndan nefret ettiğini kaydetti. Altaylı, sözlerini şöyle bitirdi:

"Tamam anladık. İmamoğlu’na karşısınız, istemiyorsunuz, nefret ediyorsunuz. Peki, elinizde daha iyisi var mı? İstanbul’u kazanabilecek çapta kiminiz var? AK Parti’nin ve Erdoğan’ın en güçsüz olduğu anda ona karşı kaybedebilecek en zayıf adayı bulmuştunuz. İmamoğlu’nu istemediğinize göre, İstanbul’u kiminle kaybetmeyi planlıyorsunuz?"