CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, partinin Karaman İl Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Öztrak, genel seçimlerin kaybedildiğini ancak bardağın dolu tarafının görülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, seçmenlerin yüzde 48'inin CHP Genel Başkanı'na oy verdiğini ve bu desteği korumak gerektiğini vurguladı.

Özgür Özel ise genel seçimlerin kaybedilmesinde herkesin kusurlu olduğunu ifade ederek, örgütleriyle helalleşmeleri ve başarısızlıktan ders çıkarmaları gerektiğini söyledi. Bu konuda fikir ayrılıklarının olduğunu belirtti.

AK Parti'li Numan Kurtulmuş: Yeni bir anayasa yapmak boynumuzun borcudur AK Parti'li Numan Kurtulmuş: Yeni bir anayasa yapmak boynumuzun borcudur

Öztrak'ın tepki gösterdiği konu ise Özel'in CHP'de figür sayısının az olduğunu ve MYK üyelerinin daha görünür olması gerektiğine yönelik açıklamalarıydı. Öztrak, bu söylemlere tepki göstererek, MYK üyelerinin zaten bilindiğini ve görünür olduklarını belirtti.

Özel ise bu söylemleri MYK'ya söylemediğini ancak şimdi söylediğini ifade ederek, bir şerh koyduğunu söyledi.

Yüzde 48 CHP genel başkanına oy verdi

Öztrak, şunları söyledi:

”Geçtiğimiz dönem yani bu yıl mayıs ayında yapılan seçimleri kazanamadık. Kazanmayı çok istedik, kazanacağımıza çok inandık, hatta 1’inci turda bu seçimleri alacağız dedik; ama kazanamadık. Gerçekten herkesten fazla üzüldük. Sadece bardağın boş tarafına bakmamak lazım; bu bardağın boş tarafı. Bir de bardağın dolu tarafına yani ne elde ettik ne üzerinden hareket etmemiz lazım, bunu muhafaza ederek hareket edebilir miyiz buna da bakmak lazım. Sonuç itibarıyla seçmenlerin yüzde 48’i Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na oy verdi. Bunu koruyarak hareket etmemiz lazım.”

Öncelikle örgütümüzle bir helalleşelim

CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel de genel seçimlerin kaybedilmesinde herkesin kusurlu olduğunu belirterek, ”Sayın Genel Başkan’a, kusur yüklemiyoruz. Hepimizin kusuru var. Baştan aşağıya bütün kusurlar için onunla, bununla değil, öncelikle örgütümüzle bir helalleşelim. Bir başarısızlık var. Bu başarısızlığı kabullenmek bu başarısızlığı itiraf edip özeleştiri yapmak ve buradan ders çıkarmak noktasında fikir ayrılıklarımız oldu.” dedi.