Faik Öztrak'tan sert sözler: Küfür yiyoruz, hakeret yiyoruz, tehdit ediliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde çarpıcı açıklamalar yaptı. Öztrak, 'Ve tüm bunların üstüne millet olarak kibirli, yozlaşmış bu yönetimden fırça yiyoruz. Küfür yiyoruz. Hakaret yiyoruz. Not ediliyoruz. Tehdit ediliyoruz. Oysa bir hükümetin asli görevi ülkede huzur ve refahı sağlamaktır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün parti Genel Merkezi'nde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

İşte Öztrak'ın o açıklamaları:

Depremin üzerinden tam 31 gün geçti. Ama yaşadığımız deprem felaketinin ekonomik ve sosyal maliyetlerine ilişkin devlet tarafından hazırlanması gereken bir hasar tespit raporu hala ortada yok. Güya Ucube Erdoğan Şahsım Rejimi çok hızlı karar alacaktı. Bürokrasiyi azaltacaktı. Böyle diyerek bu ucubeyi, millete pazarladılar. Ama yaşadığımız her afet, ‘Liyakat yerine sadakat’ diyen, ‘Vatandaş yerine, önce yandaş’ diyen, ‘Her şeyi ben bilirim’ diyen kibir abidesinin elinde büyük bir felaket oldu.

İHALELERİ YANDAŞLARA DAĞITMAK İSTİYORLAR

Saray yönetiminin yapamadığını biz yapıyoruz. Bu Ucube Saray Rejimi; depremde arama kurtarma için hiç acele etmedi. Depremzedelere yardım için hiç acele etmedi. Depremzedelere çadır, konteyner bulmak için hiç acele etmedi. Ama ihale açma, yandaşa rant dağıtma konusunda; çok aceleci. 21 Şubat’tan, 3 Mart tarihine kadar Toplu Konut İdaresi 30 milyar lira tutarında 35 İhale yapmış. Daha depremlerin artçıları bitmeden ihaleleri yandaşlara dağıtmak istiyorlar. Hiç kimse merak etmesin. Biz hem milletin kör kuruşunun heba olmamasını sağlayacağız. Hem de depremzedeler için yapılacak güvenli konutların hak sahiplerine zamanında ve bedelsiz verilmesini sağlayacağız.

KÜFÜR YİYORUZ, HAKARET YİYORUZ, TEHDİT EDİLİYORUZ

‘Akletmeyen, zillete düşer.’ Bugün akıldan ve liyakatten nasiplenmemiş bu yönetim elinde millet olarak zilletin ve zulmün en ağırını yaşıyoruz.  Topkapı Sarayı Bab-ı Hümayun kapısındaki kitabede ifade edildiği şekliyle; Murad’ın oğlu, iki kıtanın hükümranı, iki denizin hâkimi, Doğu ve batı arasında Allah’ın yardımcısı, denizin ve karanın kahramanı, İstanbul’un fatihi Sultan Mehmet Han ne güzel söylemiş: ‘Aklı öldürürsen, ahlak ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde, millet bölünür. Kadıyı satın aldığın gün, adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün, devlet de ölür.’ Ama bugünün Türkiye’sinde akletmeyen, ahlakı öldüren, adaleti katleden, liyakatsiz yönetim yüzünden; maden kazalarında, orman yangınlarında, hain darbe teşebbüslerinde, taşkın ve sellerde, depremlerde, türlü türlü felaketlerde, canımızla, kanımızla, malımızla sınanıyoruz. Ve tüm bunların üstüne; millet olarak; kibirli, yozlaşmış bu yönetimden fırça yiyoruz. Küfür yiyoruz. Hakaret yiyoruz. Not ediliyoruz. Tehdit ediliyoruz. Oysa bir hükümetin asli görevi ülkede huzur ve refahı sağlamaktır. Yurttaşlarına mutlu güçlü bir yaşam sunmaktır. Ucube Erdoğan Şahsım rejimi ise milletimizi eziyor. Limon gibi sıkıyor. Milletimizin posasını çıkarıp atıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN