Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, merak edilen sorulara açıklık getirdi. ''İshal durumu ile ilgili bölgesel, şebeke kaynaklı vaka görüyoruz'' diyen Koca genel bir salgın olmadığını söyledi.

Huzurevinde skandal! 33 yaşlı hastaneye kaldırıldı 4'ü yoğun bakımda Huzurevinde skandal! 33 yaşlı hastaneye kaldırıldı 4'ü yoğun bakımda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları:

"Bizim teknoloji transferi ile yerlileştireceğimiz aşılardan biri kuduz aşısı. Aşı açısından sorunumuz yok. Hastalarımızda da artış yok.

İshal durumu ile ilgili bölgesel, şebeke kaynaklı vaka görüyoruz. Halk sağlığı ekibimiz analizini yapıyor. Gerektiğinde kaynağına inerek ortadan kaldırmak için çabada oluyoruz. Genel bir salgından bahsetmek doğru değil.

Gerektiğinde uzaktan rapor ve tetkiklerini öncen talebi yaparak sonucu göstermek için hastaneye gelişi ortadan kaldırmak için çalışmayı planlıyoruz. Bunun yönetmeliği yayımlandı.

TC vatandaşı olan kimseye Türkçe dışında reçete yazımı söz konusu değildir. Türkiye sağlık turizmi üssü olmaya doğru ilerliyor. Recetenin anlaşılır olması için yapılan bir düzenlemedir."