Fahrettin Koca duyurdu: Deprem bölgesine 12 bin 700 atama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca deprem bölgesi için 71 ilden isteğe bağlı yer değişikliği kurası ile 12.700 atama yapılacağını duyurdu. Atamalar için son başvuru tarihi 15 Mart olarak belirlenirken yerleştirmeler 30 Martta noter huzurunda yapılacağı açıklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından deprem bölgesine binlerce sağlık personeli ataması yapılacağını duyurdu. Bakan Koca, atamalar için son başvuru tarihini 15 Mart olarak belirtirken, yerleştirmelerin 30 Mart'ta noter huzurunda yapılacağını açıkladı.

Bakan Koca'nın, Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Maraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa için 71 ilden isteğe bağlı yer değişikliği kurası ile 12 bin 700 atama yapılacak.

İsteğe bağlı atamalardan 1.881’i uzman hekim, 249’u hekim, 146’sı uzman diş hekimi, 232’si diş hekimi, 81’i eczacı, 4.255’i hemşire, 1.302’si ebe, 4.024’ü sağlık memuru ve teknikeri, 530’u diğer gruplardaki sağlık personeli atamasıdır.

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesindeki İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değişikliği Kurası için başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılıyor. Son gün 15 Mart.

Yerleştirmeler 30 Martta noter huzurunda yapılacak. Yerleştirmede öncelik, sırasıyla, hizmet puanı ve hizmet süresi daha yüksek personelde olacak. Hizmet puanı ve hizmet süresi aynı olanlar arasında tercih kurayla belirlenecek. Detaylı bilgi için: http://pbs.saglik.gov.tr"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN