Fahrettin Koca boşaltılacak binaları hakkında konuştu: Sağlık kurumlarının hayati önemi sebebiyle...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'te incelemelerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca, Bakanlığın harekete geçtiğini belirterek, depreme dayanıklılık araştırma çalışmalarının ülke genelinde yürütüldüğünü ve koşullara uymayan binaların da tahliye edileceğini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Osmaniye, Nurdağı ve İslahiye'deki çalışmaları yerinde inceleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda depreme dayanıklılık araştırma çalışmalarının ülke genelinde yürütüldüğünü söyledi. Koca, koşullara uymayan binaların tahliye edileceğini ve bakanlığın harekete geçtiğini belirtti.

Bakan Koca, "Kaçınılmaz, ortak gündem olan “yapıların depreme mukavemeti” konusunda, sağlık kurumlarının daha da hayati önemi sebebiyle Bakanlığımız harekete geçmiş durumdadır. Depreme dayanıklılık araştırma çalışmaları ülke genelinde yürütülmektedir. Koşullara uymayan binalar boşaltılacak." notuyla paylaştığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Aziz vatandaşlarımız. Sağlık camiamızın değerli mensupları. Hepimizin kaçınılmaz ortak gündemi olan "yapıların depreme mukavemeti" konusunda, sağlık kurumlarının daha da hayati olan önemi sebebiyle Bakanlığımız harekete geçmiş durumdadır. Depreme dayanıklılık araştırma çalışmaları ülke genelinde yürütülmektedir. Koşullara uymayan binalar tahliye edilecektir."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN