Özgür Özel'den Meral Akşener sorusuna şarkılı cevap Özgür Özel'den Meral Akşener sorusuna şarkılı cevap

Özel sektörde çalışan eğitim emekçileri, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası öncülüğünde Türkiye Özel Okullar Derneği önünde yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak polis, öğretmenlerin yürüyüşünü engelledi ve alanda bulunan öğretmenleri ters kelepçeyle gözaltına aldı. Bir kişi de polise tepki göstermesi nedeniyle eylemcilerle birlikte gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında sendikanın Genel Başkanı Eren Edebali ve MYK üyeleri de bulunuyordu. Toplamda 30 kişi gözaltına alınarak Vatan Emniyet'e götürüldü. Eğitim emekçileri, sömürü koşullarına ve haksızlıklara son verilmesini talep ediyor ve yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala eylem yapıyor.

Özel kurumlarda çalışan öğretmenler, devlet kurumlarında çalışan meslektaşlarına göre düşük ücretler alıyor. Bu durumdan şikayetçi olan öğretmenler, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası tarafından önderlik edilen eylemle taban ücret haklarını geri kazanmak istiyor.

Ancak İstiklal Caddesi'ne sloganlarla girmeye çalışan özel sektör öğretmenleri polis ablukasına alındı ve basın açıklaması yapamadan gözaltına alındı. Polis, ters kelepçe takarak öğretmenleri gözaltına aldı.

Eğitim emekçilerinden yaklaşık 30 kişi gözaltına alınarak Vatan Emniyet'e götürüldü. Sendikanın sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde "Öğretmenler ters kelepçe ile gözaltına alınmaya başlandı! Yaşasın haklı mücadelemiz! Yaşasın meslek onurumuz! Mücadele dersini öğretmenler verecek!" ifadeleri yer aldı.