ABD'li mevkidaşı Burns MİT Başkanı Kalın'ın arabulucu olmasını istedi ABD'li mevkidaşı Burns MİT Başkanı Kalın'ın arabulucu olmasını istedi

Eyüpsultan'da meydana gelen kazada yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C., ehliyetsiz şekilde annesinin aracı ile seyir halindeyken yaptığı kaza sonucu Oğuz Murat Aci olay yerinde hayatını kaybetmişti. Kaza sonrası Türkiye'den kaçan anne ve oğulun Amerika'da keyifli görüntüleri gündem olmuştu. Bir aydır Türkiye'nin gündeminden düşmeyen olay hakkında yeni kan dondurucu iddialar ortaya atıldı.

5 KEZ TRAFİK CEZASI YEMİŞ

Kaza sonrası yaptığı açıklamada, annesi Eylem Tok'un arabasını habersiz aldığını iddia ettiği T.C'nin aslında sürekli olarak arabayı kullandığı, hatta aracın kendisine tahsis edildiği iddia edildi. Aci Ailesi'nin iddiasına göre, katil zanlısı T.C'nin kaza yerinde daha önce art arda hız kamerasına takıldığı ve bu nedenle 5 kez trafik cezası aldığı belirtildi.

Kaza gecesi Göktürk'te bir kafede oturan annesi Eylem Tok'un yanına, kazayı gerçekleştirdiği iddia edilen lüks araçla giden T.C., dakikalar sonra aynı araçla mekandan ayrıldığına dair görüntüler ortaya çıktı. Bu duruma rağmen annenin bu olaya aldırış etmediği gözler önüne serildi.

KAZA GELİYORUM DİYOR

İddiayı Kanal D Haber'de katıldığı canlı yayında seslendiren Baba Özer Aci, "Bize gelen ihbara göre çocuk o arabayla okula gidip geliyor. Yani kaza geliyorum diyor aslında baştan. Bu araca art arda 5 sefer ceza yazılmış. Bunların hepsi olasılıkla hız cezası ve Göktürk bölgesinde kesilmiş. Ceza yiyen büyük olasılıkla çocuk. Direksiyonda çocuk var tabii. Görülüyor ki bu araç çocuğa tahsis edilmiş" şeklinde konuştu.

Öte yandan, T.C'nin okul arkadaşının annesinden gelen bir mesajda, "Bu kazayı yapan çocuk ile kızım aynı okulda. Çocuğun okula da araba ile geldiğini söyleyenler var" ifadelerine yer verildi.

Bununla birlikte, T.C'nin okula arabayla gelmemesi konusunda öğretmenleri tarafından uyarıldığı, ancak bu uyarıların dikkate alınmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

OTEL YÖNETİMİNE UTANMAZ TEKLİF

Eylem Tok ve oğlunun, isimlerinin otel müşteri listesinde yer almamasını talep ederek, Manhattan'da bulunan bir 5 yıldızlı otelde konaklamak için avukatları aracılığıyla rezervasyon yaptırdığı iddia edildi. Ancak bir ABD'li kişinin, otel yönetimine ulaşarak dikkat çeken bir teklifte bulunduğu öne sürüldü. İddiaya göre, Tok ve oğlu, isimlerinin otel müşteri listesinde yer almaması için normal oda ücretinin yaklaşık 4 katı para ödemeyi teklif etti. Ancak otel müdürünün bu teklifi reddettiği belirtiliyor.

Editör: Mert Kaan Taş