Etiketler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylık başvuru tarihi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuru yapacağı tarih ve saat belli oldu. Erdoğan, Yüksek Seçim Kuruluna yarın saat 15.00'te başvuracak.

27 Nisan'da oy verme işlemi başlıyor!

Yüksek Seçim Kurulu hazırladığı seçim takvimini yayımladı. Buna göre 27 Nisan'dan itibaren yurt dışında ilk oylar kullanılacak. İşte detaylar...

YSK Başkanı duyurdu! 15 ülkede daha sandık kurulacak

YSK Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri için 15 yeni ülkede daha sandık kurulacağını açıkladı.

Cumhur İttifakı'nda 14 Mayıs seçim çalışmaları devam ediyor! Aday olan isimler...

AK Parti ile MHP 14 Mayıs'taki seçim için liste çalışmasına yoğunlaştı. MHP, oyunun yetmediği yerlerde AK Parti listesinden seçime girebilir. Buna rağmen MHP kendi listesiyle seçime girmek istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday listeleri üzerinde özel bir mesai harcadığı ifade ediliyor. Bir iki istisna dışında mevcut bakanların tamamının listelerde yer alabileceği; vekil olmayan MYK üyelerinin ve Külliye’den bazı isimlerin de milletvekilliğine aday gösterilebileceği konuşuluyor. İşte sürpriz isimler...

Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim kararları Resmi Gazete'de! Kimler oy kullanamayacak?

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne yönelik bazı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu Kararları ve Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uygulanacak seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı.

YSK açıkladı! 14 Mayıs'ta seçime kaç parti katılacak?

Siyasetin nabzı seçim ile atıyor. Yüksek Seçim Kurulu bugün yaptığı toplantının ardından 14 Mayıs 2023 pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine kaç partinin katılacağını açıkladı.

Hangi il kaç milletvekili çıkaracak? Resmi Gazete'de yayımlandı

Seçime bir kaç ay kala kulisler hareketlendi. Altılı Masa'nın dünkü toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı adayı belirlendi. Erdoğan'ın karşısına çıkacak aday pazartesi günü açıklanacak. Seçimlerle ilgili YSK'dan milletvekili açıklaması geldi. Peki hangi il kaç milletvekili çıkaracak?

YSK'dan deprem bölgeleri için ilk talimat!

YSK üyeleri deprem bölgesindeki incelemelerini sürdürüyor. Yapılan incelemeler kapsamında YSK depremde hasar almayan depolara dokunulmaması ve hasarlı depolar taşınsın talimatı verdi.

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: En güvenlir kurum YSK'dır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bozdağ, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘YSK güvenmiyorum’ sözlerine ilişkin olarak, Yüksek Seçim Kurulu Türkiye'nin güven noktasında en güvenilir kurumlarının başında gelir" dedi.

Seçim için çarpıcı iddia! Hiçbir anket Cumhur İttifakı’na beklediği sonucu vermiyor

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu Cumhur İttifakı'nın anket sonuçları hakkında çarpıcı bir iddia ortaya attı. Seçime giden sürece ilişkin olarak Erdoğan ve adaylığı hakkında bir yazı kaleme alan Mollaveisoğlu "Saray zorda... Hiçbir anket Cumhur İttifakı’na beklediği sonucu vermiyor" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan seçim yasası yorumu!

CHP Parti Meclisi (PM), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi Kılıçdaroğlu, toplantıda 6'lı masa hakkında değerlendirmelerde bulundu.

YSK üyelik seçiminde ilk tur sonuçlandı

YSK’da, başkan dahil 5 üyenin görev süresi 24 Ocak’ta sona ermesinden ötürü yerlerine gelecek üyeler için Yargıtay'da ilk seçim yapıldı. 3 turda gerçekleştirilen seçimlerde adayların hiçbiri salt çoğunluk oyunu alamadığından seçimler yarın devam edecek.

Yüksek Seçim Kurulu seçime girebilecek 3 partiyi daha açıkladı! Seçime girecek parti sayısı 27 oldu

Daha önce 24 olan seçime katılabilme yeterliliğine sahip partilere Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi'nin de eklenmesiyle seçime katılabilecek parti sayısı 27'ye yükseldi

Seçimlere girecek parti sayısı 27’ye yükseldi

Memleket Partisi, Türkiye Değişim Partisi ve Adalet Partisi’nin de hak kazanmasıyla birlikte önümüzdeki seçimlere girecek siyasi parti sayısı 27’ye yükseldi.

YSK’dan dikkat çeken 6 Temmuz kararı!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim kanunu değişikliğinin ardından aldığı kararla il seçim kurulu başkanı, üyeler ve ilçe seçim kurulu başkanlarının 6 Temmuz 2022’ye kadar yeniden belirlenmesine karar verdi.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Hangi il kaç milletvekili çıkaracak?

Milletvekillerinin illere göre dağılımı belirlendi. Seçime kısa süre kala Yüksek Seçim Kurulu, hangi ilden kaç milletvekilinin çıkacağını Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki hangi il kaç vekil çıkaracak?

YSK seçime girecek partileri açıkladı

YSK, yapılacak ilk seçime katılmaya hak kazanan partileri açıkladı. Buna göre, 24 parti seçimlere katılabilecek.