Etiketler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert cevap! 'Hangisi devletçilik?'

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yapılacak yeni konutların temel atma töreninde, CHP'li belediyelerin deprem bölgesinde olmadığını savunarak, 'Biz burası CHP'li demedik.' diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Parti devleti son bulacak.' dedi.

Bakan Murat Kurum tarihi duyurdu! 11 ilde 20 bin konutun temeli atılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yeni konutların yapım süreci merak edilirken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan açıklama geldi. Bakan Murat Kurum 32 bin konutun sözleşmesinin tamamlandığını söyledi.

Bakan Kurum duyurdu: 5 ilde hasar tespiti tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'El birliği içerisinde yeni konutlarımızın ihyasını yapacağız. 5 ilde hasar tespit çalışmaları bitti. Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de hasar tespit çalışmaları bitti. 5 milyon 4 bin bağımsız bölümden oluşan 1 milyon 706 bin binada inceleme yapıldı' dedi.

Şahan Gökbakar isyan etti! Depremzedeler için milyar milyar parayı niye topladınız?

11 ilde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremlerde 40 binden fazla insan hayatını kaybetti. Binlerce bina ağır hasar alırken, onbinlerce kişi evsiz kaldı. Depremzedeler için yapılan yeni konutlar hakkında açıklama geldi. 20 yıl vade ile konut satılmasına Ünlü komedyen Şahan Gökbakar isyan etti.

Bakan Murat Kurum deprem bölgesi için tarih verdi! 21 bin 244 konutun yapımı başlıyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezinde açıklamalarda bulundu. Deprem bölgesindeki hasarlı bina sayısını açıklayan Bakan Kurum yeni konutların yapımı için tarih verdi. 'Önümüzdeki 2 ayda 11 ilin tamamında toplam 244 bin konutumuzun temellerini atacak, inşa süreçlerini başlatmış olacağız" diye Kurum, "3 Mart itibarıyla toplam 21 bin 244 konutumuzun yapımına başlamış oluyoruz' ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum deprem bölgesi için tarih verdi!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezinde açıklamalarda bulundu. Deprem bölgesindeki hasarlı bina sayısını açıklayan Bakan Kurum yeni konutların yapımı için tarih verdi. 'Önümüzdeki 2 ayda 11 ilin tamamında toplam 244 bin konutumuzun temellerini atacak, inşa süreçlerini başlatmış olacağız.'

Muharrem İnce uyardı: Yeni konutlar için acele etmeyin!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından deprem bölgesi ile ilgili bir açıklama yaptı. İnce, "Deprem bölgesinde yeni konutlar için acele etmeyin. Artçı depremler devam ediyor. Bu depremler bu konutlara zarar verir" dedi.

Murat Kurum köy evlerinin resmini paylaştı! Deprem bölgelerine kaç tane yapılacak?

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken hem şehir merkezlerinde hemde köylerde birçok ev yerle bir oldu. Yeni konutların yapımı için harekete geçilirken Bakan Murat Kurum'dan köy evleri hakkında bir paylaşım geldi..

Bakan Murat Kurum açıkladı! Bundan sonra yapılacak yeni konutlar böyle olacak!

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin olduğu bölgede çalışmalarını sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni konutlar nereye yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'fay hattı' vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremin vurduğu 10 ilde konut çalışmalarına mart ayı başı itibarıyla başlanacağını duyurdu.