Etiketler

Meteoroloji uyardı! Marmara'ya yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından, Marmara Bölgesi'nin 22 Mart'tan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

Meteoroloji'den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından yayımlanan 19 Mart 2023 hava durumunda birçok il için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Yerel ve ani yağışlar nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 20 il için son dakika uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul dahil 20 il için sarı ve turuncu kodlu fırtına uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den 50 il için kritik uyarı

Meteoroloji 16 Ocak hava durumu raporunu yayımladı. 5 günlük hava durumu haritasına göre bugünden itibaren Marmara bölgesinde yoğun sis, Doğu Anadolu da ise yoğun kar yağışı bekleniyor. Akdeniz ve Ege de ise sağanak yağış ve fırtına hakim olacak.

Meteoroloji'den Anadolu bölgesi'ne kar ve yağmur yağışı uyarısı

Meteoroloji 15 Ocak 2023 Pazar gününe ilişkin hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre, yağışların yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun güneydoğusunun yüksekleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ve Malatya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, Ege'nin iç ve güney kesimleri ile Batı Akdeniz sağanak yağışlı olacak. Yağışların Muğla ve Antalya'da kuvvetli olması beklenirken, sel ve su baskınlarına karşı uyarı yapıldı. Hava sıcaklıkları Marmara'da 2 ila 4 derece düşerken diğer bölgelerde önemli bir değişiklik beklenmiyor

Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in batısı ile Mersin ve Karaman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, İç Ege ile Batı Akdeniz’in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 9 ili sarı 6 ili turuncu kod ile uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt genelinde kar yağışı beklenmezken Batı bölgelerde yağmurlu hava etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Ege Bölgesi ile Marmara'nın güney ve batısı için fırtına ve şiddetli rüzgar uyarısında bulundu. İşte Türkiye'de bu hafta içi beklenen hava durumu...

Meteoroloji'den 28 ile kar yağışı uyarısı!

Türkiye soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına girdi. Birçok ilde kar yağışı etkisini etkisini gösterdi. Ankara'ya yılın ilk karı düştü. İstanbul'a kar yağışı için Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten tarih verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için 28 kente kar yağışı uyarısı yaptı.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 20 kente uyarı

Meteoroloji'nin tahminlerine göre perşembe ve cuma günleri İstanbul ve çevre illerinde sağanak yağış bekleniyor. Cumartesi günü yağışların ülkeyi terk edeceği tahmin edilirken Pazar günü yer yer yağmur bekleniyor.

Meteoroloji'den 2 il için turuncu 13 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 2 il için turuncu, 13 il için sarı kodlu uyarı verildi.

Meteoroloji il il uyardı! Çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji 28 Kasım Pazartesi gününe ilişkin son hava durumu tahminlerini paylaştı. Tahminlere göre, çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. İşte il il hava durumu...

Meteoroloji'den okulları tatil ettiren uyarı! 17 il listede

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarılar tuttu. 17 il için şiddetli lodos uyarısı yapıldı. Özellikle yurdun batısında önce lodos sert esecek sonra şiddetli yağışlar başlayacak. Meteoroloji bugün 17 il için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları...

Meteoroloji'den 57 il için sağanak ve karla karışık yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı 16 Kasım hava durumu raporuna göre 11 ile sarı kodlu uyarı yapıldı. Yarın ve sonrası 5 gün için 57 ilde sağanak ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji, hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, bazı illerde karla karışık yağmur beklenirken Ege illeri için de saat verilerek kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava tahmin raporunu paylaştı. Tahminlere göre, yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Bazı illerin yüksek kesimlerinde ise yağış ve kar bekleniyor.

Meteoroloji'den yağmur ve kar uyarısı

Kasım ayının yaklaşması ile birlikte kış yüzünü iyice göstermeye başladı. Meteoroloji hava tahmin raporunu açıkladı. Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre yağmur ve kar geliyor.

Meteorolojiden 18 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından sabah saatlerinde yeniden başlayan yağmur şiddetini artırmaya başladı. 18 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji'den çok sayıda il için yağış uyarısı! Bakın kaç gün sürecek

Hava sıcaklıkları belirgin şekilde düşerken sonbahar yağmurları da kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre İstanbul'u 4 gün yağışlı hava bekliyor.

Meteoroloji ve AFAD uyardı: Pazartesi günü çok kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD'dan yapılan uyarıda birçok il için yağış beklendiği belirtilirken, Rize, Artvin'in kuzeyi, Ordu çevreleri ile Samsun'da şiddetli yağışlara bağlı olarak sel ve heyelan uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 17 ile sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın aralarında İstanbul'un da bulunduğu 17 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Ankara Valiliği’nden Mayıs ayında kar ve karla karışık yağmur uyarısı

Ankara Valiliği, yarın akşam saatlerinden itibaren şehrin yüksek kesimlerinde ve kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini açıkladı. Meteoroloji ise, Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığının 6 ila 10 derece azalarak hissedilir derecede düşeceğini bildirdi.

Meteoroloji'den dikkat çeken uyarı: Kar ve sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji'nin 9 Mayıs hava durumunu yayınladığı raporda, yurdun yüksek kesimlerinin kar yağışlı, bazı kesimlerinin ise sağanak yağışlı olacağı bildirildi.

Bayramda hava durumu İstanbul Ankara İzmir! 2 Mayıs Bayramda hava nasıl olacak ? Bayramda yağış var mı?

Vatandaşlar bayramda hava nasıl olacak sorusunun cevabını merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre bayramda sıcaklık düşüyor ve sağanak yağış geliyor. Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu' da kuvvetli sağanak bekleniyor. İşte bayram hava durumu ve yurt genelindeki hava...

Meteorolji'den uyarı geldi! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uyarı geldi. Son tahminlere göre İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Burdur, Isparta çevreleri ile Doğu Anadolu Bölgesi gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Nisan ayında havalar sert olacak! Meterolojiden çok sayıda il için kar yağışı uyarısı

Meteorolojiden son hava durum tahmin raporu geldi. Nisan ayında geri dönen kar yağışı bugün de devam edecek. Bazı kentlerde sabah saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı, akşam vakti çok sayıda ilde etkili olacak. İşte yurtta beklenen hava durumu...

Yurt genelinde kuvvetli yağış bekleniyor! 8 ilde sarı uyarı

Bahar yağmurları kendini göstermeye başlıyor. Yarın yurdun sadece doğu kesimleri yağış alırken, perşembe ve cuma günü ise ülke genelinde gök gürültülü sağanak etkili olacak. Ayrıca yarın fırtına beklenen 8 il için de 'sarı' uyarı yapıldı.

Meteoroloji'den yoğun kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji'nin tahminlerine göre, yurdun batısı yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giriyor. Kuvvetli lodosla birlikte hava sıcaklıkları artarken, Antalya ve Adana ile birlikte Ege, Marmara ve Batı Karadeniz sağanak yağışlı olacak. Yağışların Trakya ve Çanakkale'de kuvvetli olması bekleniyor.