Etiketler

Komiser yardımcısının çantasından çıkanlar hayrete düşürdü

Hatay’da yol kontrolünde, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı H.G. ve bir bekçinin bulunduğu aracı durduran polis ekipleri, araçtaki çantada ziynet eşyaları, döviz, elektronik cihazlar ele geçirdi. Gözaltına alınan H.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, olayla ilgili bilgisinin olmadığı belirtilen bekçi ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Deprem bölgelerinde 124 kişi yağma ve hırsızlıktan tutuklandı

Türkiye'yi yasa boğan 7.6 ve 7.7 şiddetindeki art arda Kahramanmaraş depremleri sonrası birçok bina yıkıldı ve birçok vatandaşımızı kaybettik. Bunun üzerine tüm vatandaşlar birlik olup depremzedelere destek göndermeye çalışırken yağmacı ve hırsız haberleri pes dedirtiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları hakkında soruşturma: Yağmacının şüpheli ölümü...

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler ardından afet bölgesinden yağmacı haberleri gelmeye başladı. Yağma suçu ile gözaltına alınan Ahmet Güreşçi'nin ölümü sonrası savcılık o sırada karakolda bulunduğu belirlenen Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları hakkında soruşturma başlattı.

Bakıcılığını yaptığı kadını depremde evden çıkardı, altınlarını çaldı! Serbest bırakıldı...

Kahramanmaraş'taki büyük depremler sonrası tüm Türkiye yasa boğuldu. Depremin olduğu bölgede bir skandal daha yaşandı. Bakıcılığını yaptığı kadını depremin ardından dışarı çıkarıp, evdeki altın ve paraları çaldığı belirlenen Emrah G. (49), kaçtığı Muğla'da yakalandı.

Çağdaş Hukukçular Derneği: Gözaltında ağır işkenceye maruz kalan bir kişi yaşamını yitirdi

Kahramanmaraş depremi sonrasında yağmacılık olaylarıda hat safhaya ulaştı. Birçok kişi gözaltına alınırken Afet bölgesinde ise 'yağmacı' oldukları iddia edilen insanları hedef alan linç, işkence görüntüleri yayılıyor. Konuyla ilgili Çağdaş Hukukçular Derneği'nden bir açıklama geldi.. Dernek bir kişinin işkence sonrası hayatını kaybettiğini iddia etti..