Etiketler

Madenciler domuz damıyla 50 metre ilerlediler! 100 saat sonra bir can kurtardılar

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden işçileri, depremin 100’üncü saatinde Hatay Kırıkhan’da ki kurtarma çalışmasında domuz damı tahkimatı yaparak enkaz altında 50 metre ilerleyip Kasım adlı vatandaşı yaralı olarak kurtarmayı başardı. 

Depremin 88'inci saatinde madenciler karı koca çifti kurtardı

Tüm Türkiye'yi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremde arama kurtarma çalışmaları devam ederken Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden işçileri, depremden 88 saat sonra karı koca çifti yaralı olarak kurtarmayı başardı.

42 kişinin hayatını kaybettiği Bartın maden faciasına yeni soruşturma

Bartın Amasra'da 14 Ekim 2022'de meydana gelen maden faciasında 42 işçi hayatını kaybetmişti. Grizu faciası iddianamesinde TTK yetkilileri yer almıyorken davanın ayrılarak TTK Genel Müdürü Eroğlu ile Çalışma ve Enerji Bakanlığı yetkilileri hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Amasra maden faciası için rapor yayınlandı

Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında 14 Ekim 2022 tarihinde yaşanan faciada 41 madenci yaşamını yitirmişti. TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi, yayınladı ön raporda 'liyakatsiz ve deneyimsiz kadro' vurgusu yaptı.

Amasra maden kazasından bankamatik memuru çıktı

Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) 41 madencinin ölümüyle sonuçlanan 14 Ekim faciasına ilişkin soruşturmada 25 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınanlardan 8’i tutuklanmıştı...

Maden ocağındaki patlamadan yaralı kurtulan işçi o anları anlattı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında meydana gelen patlamadan yaralı kurtulan maden işçisi Kemal Berberoğlu, yaşadıklarını anlattı. Hastanede tedavi gören evli ve bir çocuk babası 41 yaşındaki Berberoğlu, eksi 300 kotunda büyük bir cendere yaşadığını söyledi.

Sayıştay Bartın’daki maden ocağında grizu patlaması riskine karşı uyarmış!

Sayıştay’ın üç yıl önce Bartın’daki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocağında grizu patlaması riskine karşı uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Bartın'daki patlamanın nedeniyle ilgili AFAD'dan açıklama!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında patlama meydana geldi. Patlamanın nedeni 'Trafo' olarak açıklanmıştı. AFAD'dan yeni bir duyuru daha geldi.

3 bakan Bartın'da patlamanın olduğu bölgeye geldi

Maden ocağında patlama nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ve İçişleri Bakanı Soylu Amasra'ya geldi.