Etiketler

İstanbul'da TOKİ kura tarihi belli oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında “İlk Evim” projesinde kura çekimleri İstanbul’da 16 Mart- 19 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Murat Kurum canlı yayında açıkladı! Hangi binalar yıkılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir canlı yayın programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Kurum, "Binadan bakacak olursak 1 milyon 700 bin incelenmiş binanın yüzde 20 oranına yakını yıkılacak" dedi.

TOKİ Başkanı yeni yapılacak evler için tarih verdi! 200 bin yeni konut geliyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, şu ana kadar 21 bin konut için 39 ihale yaptıklarına dikkat çekerek, "Mayısa kadar 200 bin konutu ihale edeceğiz " dedi. İşyerlerinin de yapılacağını belirten Bulut, yüksek fiyatlı ihalelerin iptal edildiğinin altını çizdi.

Erdoğan'dan kritik toplantıda flaş açıklama! 'Yatay mimariden taviz vermeyeceğiz'

Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük Kahramanmaraş depremi 11 ilde büyük yıkımlara sebep olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı toplantısında yaptığı konuşmada, 'Yatay mimariden taviz vermeyeceğiz. TOKİ'nin inşa edeceği konutlar zemin artı 3 veya 4 katlı, 3 oda bir salon olarak yapılarak hak sahiplerine verilecektir' dedi.

Bakan Murat Kurum açıkladı! Bundan sonra yapılacak yeni konutlar böyle olacak!

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin olduğu bölgede çalışmalarını sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.

Haluk Levent: Unutmayın AHBAP'a kimse yanlış yapamaz

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında yaptığı yardımlarla ilgi toplayan AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent hakkında tartışmalar devam ediyor. Haluk Levent dün TOKİ konutları hakkında yaptığı açıklamaların ardından bugün bir açıklama daha yaptı.. Levent, "Unutmayın AHBAP'a kimse yanlış yapamaz" dedi.

Kanal İstanbul’da yeni gelişme: 3. kez iptal edildi!

Kanal İstanbul’a komşu olacak konut projelerinin ihalesinde bir iptal kararı daha geldi. TOKİ’nin Baklalı köyünde etaplar halinde inşa etmeyi planladığı projenin, 621 konutluk 3’üncü etabının ihalesi 3’üncü kez iptal edildi.

TOKİ'den millet bahçeleri için bir ayda 1.5 milyar TL

TOKİ'nin 2023 yılı ocak ayında sözleşme imzaladığı millet bahçelerinin toplam maliyeti 1 milyar 461 milyon TL olarak hesaplandı.

TOKİ İlk evim konut projesinde 64 ilin kuraları tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca hayata geçirilen İlk Evim, İlk İş Yerim projesinde 64 ilde kura çekimi tamamlandı.

TOKİ konutları kura takvimi belli oldu! İşte 12 ilin TOKİ çekiliş tarihleri

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesinde 64 ilin kuraları tamamlandı. 164 bin 666 konutun hak sahibi noter huzurunda çekilen kuralarla belirlendi.

TOKİ uyardı: Dolandırıcılara dikkat!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapan idarenin adını kullanarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunanlara dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Altılı masadan çarpıcı karar! Adayla birlikte o kurumların başkanları da açıklanacak

Altılı masa cumhurbaşkanı adayını henüz kesinleşmedi. Adayın kesinleşmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, MİT Başkanı Hakan Fidan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya, TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile tüm Genel Müdürler, 255 Büyükelçi ve 81 Vali de seçimle birlikte sona erecek.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi tarihinde ilk kez TOKİ ile tanışıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin İlk Evim Projesi kapsamında Bilecik’in Pazaryeri ilçesi tarihinde ilk kez TOKİ ile tanışırken ilçeye ilk etapta 100 konut yapılacak.

TOKİ ödemelerinde yüzde 50 indirim

Bakan Murat Kurum, 'TOKİ Başkanlığımızdan ev alan kardeşlerimiz bu haberi sabırsızlıkla bekliyor. TOKİ memur maaş zammına göre artış yapıyordu. Bu yıl memur maaş zammı yüzde 30 oldu. TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40'ta tuttuk. Vade artış oranında yüzde 50 indirim yapmış olduk.' dedi.

Bakan Murat Kurum açıkladı! İkinci el konutlarla yeni kampanya

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Manavgat TOKİ Sosyal Konut Projesi'nin teslim töreni için gittiği Manavgat'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kurum ikinci el konutlarla yeni kampanyayı duyurdu..

TOKİ Orta gelirliye konut kampanyası detayları belli oldu! İşte Faiz oranı ve şartlar

Bakan Murat Kurum ve Bakan Nureddin Nebati bir süredir üzerinde çalışılan yeni konut kampanyasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

TOKİ 2022 yılında millet bahçelerine 6 milyar TL harcadı

Sinop'un AKP'li Boyabat Belediyesi, 92,2 milyon TL’ye millet bahçesi yaptıracak. Böylece TOKİ'nin 2022 yılında millet bahçelerine harcadığı para 6 milyar TL'yi geçti.

Bakan Murat Kurum duyurdu! Yeni konut kampanyası geliyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi sonrası bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'yakında açıklayacağız' diye duyurdu.

Bakan Murat Kurum duyurdu: Yılbaşında 81 ilimizde başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Ülkemiz ve şehirlerimiz için yeni bir sayfa açıyoruz; model bir çalışmaya gidiyoruz. Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar uygulamasına yılbaşı itibariyle 81 ilimizde başlıyoruz" dedi.

İlk Evim Arsa İlk İş Yerim projesine başvurular için son gün

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) sosyal medya hesabı üzerinden İlk Evim Arsa, İlk İş Yerim projesi başvurularıyla ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Bakan Kurum TOKİ kura çekimi için müjdeyi verdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum TOKİ kura çekimi hakkında flaş açıklama yaptı. Murat Kurum ''Yarın başlayıp 12 ilde 22 bin 57 konutun kurasını 10 günde tamamlayacağız. 250 bin konutun kurası da mart ayına kadar bitecek.'' dedi

TOKİ'nin reklam gideri 36 milyon TL'yi geçti

TOKİ'nin Aralık 2017-Mart 2022 döneminde reklam ve tanıtım için şirketlere toplam 36,4 milyon TL harcadığı ortaya çıktı.

TOKİ sosyal konut kuralarının çekileceği tarih belli oldu! TOKİ başvuru ücreti geri iade edilecek mi?

TOKİ tarafından başlatılan 250 bin sosyal konut projesinin başvurular 31 Ekim'de sona eriyor. Peki, TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman? Başvuru ücreti iade edilecek mi? İşte detaylar...

Ucuz arsa fırsatına rekor başvuru! TOKİ destek verecek

Vatandaşlar, dar gelirliler için geliştirilecek olan 1 milyon arsaya büyük ilgi gösterdi. 10 Ekim'de başlayan başvurularda arsaya 464 bin, işyerine ise 41 bin başvuru yapıldı. Başvurular 7 Kasım'a kadar devam edecek.

TOKİ Başkanı Bulut açıkladı! Arsalarda yüzde 40 indirim yapılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, CNN Türk'te açıklamalarda bulundu. Ömer Bulut 'Arsalara yüzde 40 indirim yapılacak' dedi.

İşe gitmediği ortaya çıkmıştı! AKP’li vekilin kızı Sümeyra Ordu Tuncer TOKİ’de uzman oldu.

İşe gitmediği ortaya çıkan eski AKP’li milletvekilinin kızı Sümeyra Ordu Tuncer, TOKİ’de uzman oldu.

Başvuracaklar dikkat! TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı geldi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, konut projelerinden faydalanmak isteyenleri dolandırıcılık girişimlerine karşı uyardı.

Bakan Kurum açıkladı! Orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum flaş açıklamalar yaptı.. TOKİ'nin 250 bin sosyal konut kampanyasının ardından bu kez orta gelir grubu için yeni konut kampanyası geliyor.

Sosyal konut projelerinde taksit artışı ne kadar olacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için hesaplamalar yapılmaya devam ediyor. Peki sosyal konut projelerinde taksit artışı ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TOKİ müjdesi: Yüzde 25 indirim yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Ziyareti sonrasında New York’taki Türkevi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı