Etiketler

SON DAKİKA Hatay beşik gibi sallandı!

Hatay'ın Antakya ilçesinde saat 18.01'de bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı depremin şiddetini 3,7 büyüklüğünde olduğunu duyurdu.

Erdoğan: Hatay'ı asla yalnız bırakmayacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli deprem bölgesi olan Hatay'da incelemelerde bulundu. Erdoğan, "Ana muhalefet havalimanını biz onardık yalanını ortaya attı" dedi.

Hatay sabaha karşı beşik gibi sallandı!

Hatay'ın Antakya ilçesinde saat 06.04'de bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı depremin şiddetini 4 büyüklüğünde olduğunu duyurdu.

Lütfü Savaş'tan deprem açıklaması: Depremler devam ediyor!

Hatay'da saat 20.04'de meydana gelen ve bütün vatandaşları korkutan deprem ile ilgili Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş bir açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Hatay'da korkutan 2. deprem!

Hatay'ın Samandağ ilçesinde 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından bir deprem daha meydana geldi. AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgide de, depremin büyüklüğü 5.8 olarak bildirildi.

Hatay'da korkutan deprem!

Hatay'da saat 22.47'de bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı. İşte detaylar...

Hatay'ın Erzin ilçesinde tek bir bina dahi yıkılmadı! Belediye Başkanı kaçak yapıya...

Hatay'ın Erzin ilçesinde depremden dolayı tek bir bina yıkılmadı. Hatay Erzin Belediye BaşkanıÖkkeş Elmasoğlu, bunun nedenini şöyle açıkladı: "Senden başka doğru adam yok mu" diyenler oldu ama kaçak yapıya izin vermedik.

CHP'li Seyit Torun'dan AFAD'a tepki: 2,5 yıl AFAD'a çadır alınmamış

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AFAD'a tepki gösterdi. Torun, AFAD’ın 2,5 yıl boyunca Kızılay’ın tesisinden çadır almadığını, sipariş verilen yandaş şirketin teslimat yapmadığını bu nedenle stokların yetersiz kaldığını açıkladı.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy: Hatay yolu tamamen kilitlendi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin etkileri hala devam ediyor. Olay yerinden bilgiler aktaran Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından Hatay ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Yaşlı vatandaş Hatay'a yardım istedi: Allah’tan korkun

Kahramanmaraş depreminden etkilenen illerden birisi olan Hatay'da bir vatandaş yardım çağrısında bulundu. Yaşlı bir vatandaş, "Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeyiz. Cumhuriyet mahallesi Nuriye Civelek Caddesi’ndeyiz. İnsanlar üst üste oturmuş durumda. Yanına bir parça ekmek, yanına bir yardım. Ne bir araç ne bir gereç. Hiçbir şey yok. İnsan anons eder, der ki 'arkadaş moralinizi bozmayın. Biz sizin yanınızdayız. Biz sizinle beraberiz'. İnsan en azından bunu söyler. Bir tas çorba getirin şu millete dağıtın. Allah’tan korkun" dedi.

Anne ve çocuk 24 saat sonra kurtarıldı! İşte yürek ısıtan o görüntü...

Hatay'ın Antakya ilçesinde göçük altında kalan bir çocuk ve annesini Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma ekibi enkazdan 24 saat sonra çıkardı. İşte o görüntüler...

Haluk Levent yolda gelirken gördüklerini açıkladı: Yolda yardımları başka bir...

AHBAP derneğinin başkanı Haluk Levent dün İstanbul'dan deprem bölgesine geldi. Levent yolda gelirken gördüklerini ilk kez anlattı. Levent, "Belenden aşağı iniyoruz bir kamyon gördüm. Yanına bir kamyon daha yanaştı. Belenden bir kaç kişiyi çağırıp yardım kamyonunun içindekileri dağıtmaya başladılar. Adamlar Hatay'a gelmeden yardımları dağıtıyor" dedi.

Hatay'da 2 aylık bebek kurtarıldı!

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerden biri olan Hatay'da, 2 aylık Mehmet bebeğin kurtarılarak ambulansa sevk edilmesi cep telefonu görüntülerine yansıdı.

28 saat sonra enkazdan çıkarılan Arda'dan askere duygulandıran sözler!

Kahramanmaraş merkezli Türkiye'yi sarsan büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmaları AFAD'ın önderliğinde devam ediyor. Dakikalarla yarışılan çalışmalarda yine bir can kurtarıldı. Hatay'da enkaz altından 28 saat sonra kurtarılan Arda Bulut isimli çocuk askerlerle sohbet etti. Hastaneye sevk edilirken Arda Bulut kendisini kurtaran askere, 'Ben seni bir yerden tanıyorum' sözleriyle herkesi duygulandırdı.

Lütfü Savaş'ın 2 hafta önce söylediği sözler gündem oldu!

Kahramanmaraş merkezli deprem, 10 ilde yıkıma sebep oldu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş 2 hafta önce katılığı bir programda sorulan 'Hatay, yıkıcı bir depremin tekrarına hazırlıklı mı?' sorusan verdiği yanıt gündeme bomba gibi düştü.

Hatay müftüsü enkaz altında hayatını...

Kütahyalı Hatay Müftüsü Ömer Faruk Bilgili'nin depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. 2 Haziran 2020 tarihinde Hatay İl Müftülüğü görevine getirilen Bilgili, evli ve beş çocuk babası olup, Arapça ve Flamanca (Hollanda) bilmektedir."

Türkiye'deki deprem Suriye'yi de vurdu! Yardım için sınır kapılarındaki kısıtlamaları gevşetme çağrısı

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yankıları tüm Dünya'da sürüyor. Birebir etkilenen Suriye’ye uluslararası toplumun yardım ulaştırılması için sınır kapılarındaki kısıtlamaların gevşetilmesi çağrıları yapılıyor.

CHP'li vekil canlı yayında açıkladı: Henüz AFAD'la ilgili bir kişi bile gelmedi!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, depremin üzerinden saatler geçmesinin ardından heniz AFAD'la ilgili tek bir kişinin gelmediğini söyledi. Suzan, "Neredeyse 7 saat geçti. Hiçbir devlet yetkilisi yok. AFAD yok, ilgili bakanlar yok. Can çekişiyor vatandaşlar binaların içerisinde, sesleri geliyor. Herkes sinir harbi içerisinde. Vatandaşlar kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor" dedi.

Zeynep Demirel'den deprem sonrası paylaştı: Yakınlarımıza ulaşamıyoruz

7.4 büyüklüğünde Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem birçok ilde hissedildi. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'in eşi Zeynep Sever Demirel sosyal medya hesabından deprem ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Enkaz altında kalan genç annesine böyle seslendi

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem birçok illede hisseedildi. Bu illerden birisi Hatay. Bir genç sosyal medya hesabından enkaz altında kaldıklarını duyururken annesine seslenişi yürek burktu.