Etiketler

5 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da gizemli bir hastalıktan dolayı 5 günlük karantina kararı alındı.

Çin'de korkunç görüntüler! Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı geldi

Çin'in Chengdu kentinde COVID-19 tedbirleri kapsamında dün akşam başlayan sokağa çıkma yasağı öncesi çarpıcı görüntüler ortaya çıktı.. 1-4 Eylül tarihleri arasında kentte yaşayan 22 milyon kişiye COVID-19 testi uygulanacak.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na baskın! Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Son dakika! Irak'ın başkenti Bağdat'ta Mukteda es-Sadr destekçilerinin eylemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ancak Mukteda es-Sadr yanlıları, Bağdat'taki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na girdi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi! Pazartesi'ye kadar sürecek

Ukrayna’nın Zaporijya kentinde bugünden itibaren geçerli olacak sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Ukraynalı yetkililer duyurdu: Kiev’de ‘sabatoj’ kararı

Rusya’nın saldırılarına topyekun bir mücadeleyle karşılık veren Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yetkililer, bugünden itibaren yaya olarak dışarı çıkmanın yasaklandığını açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı biten Ukrayna Kiev'de halk marketlere akın etti

Rusya Ukrayna savaşı sondakika haberler... Ukrayna'nın başkenti Kiev’de sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından 3 gündür sığınak ve evlerinde korku dolu anlar yaşayan Ukrayna halkı, temel ihtiyaçlarını gidermek için marketlere akın etti.

Kiev'de sokağa çıkma yasağının süresi uzatıldı

Saat 17.00-08.00 arasında sokakta tespit edilecek tüm sivillerin düşman kabul edileceği duyuruldu.

Koronavirüs yasakları geri geliyor...

Son günlerde artan vaka ve ölüm sayılarının tedirgin edici seviyelere ulaşmasının ardından koronavirüs yasakları yeniden gündeme geldi.

Son dakika: 4 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin'in Nusaybin ilçesine bağlı kırsal 4 mahalle ve mezrada düzenlenecek olan operasyon öncesi sokağa çıkma yasağı kararı alındı.

Kabine bugün toplanıyor: Yasaklar kaldırılacak mı?

Koronavirüsle mücadele kapsamında önemli kararların alındığı Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, geçen haftaki NATO zirvesi nedeniyle ertelenmişti. Bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı'nda düşen vaka sayılarıyla birlikte Pazar günü yasaklarının kaldırılması, sokağa çıkma yasağı saatinin ileri alınması gibi konuların görüşülmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi! İşte 1 Haziran kararları..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası, milyonlarca insanın merakla beklediği müjdeli haberleri ardı ardına sıraladı. Kabine toplantısının ardından kamera karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme adımlarını, kaldırılacak yasakları açıkladı ve yeni dönemin yol haritasını kamuoyu ile paylaştı.

Yasaklar kalkıyor mu? İşte detaylar

Bugün yapılacak kabine toplantısının ardından alınacak kararlarla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Üst düzey bir yetkili, İngiliz haber ajansı Reuters’a önemli detaylar aktardı. Kabine toplantısının öncesinde milyonlarca vatandaş, yasaklar kalktı mı, sokağa çıkma yasağı kalktı mı, kafeler açıldı mı gibi soruları arama motorlarında aramaya başladı.

Tam kapanma sonrası sahiller doldu

29 Nisan tarihinde başlayan 17 günlük tam kapanma dönemi bugün itibari ile sona erdi. Ramazan Bayramını da içine alan tam kapanma döneminde izin belgesi olmayan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklanırken, kurallara uymayıp dışarı çıkan vatandaşlara ,se cezai işlemler uygulandı. Tam kapanma döneminin bugün sona ermesinin ardından sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahillere akın etti. Sahilde yürüyüş, piknik gibi aktiviteler yapan vatandaşlar zaman zaman maske takma ve sosyal mesafe kurallarını unuttu.

Başkan Yavaş açıkladı: Ücretsiz olacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan sokağa çıkma yasağından muaf olan vatandaşlara müjdeli haber verildi. Yavaş: "Bayram süresinde ise sokağa çıkma kısıtlaması muafiyeti bulunan vatandaşlarımız, EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecektir'' dedi