Etiketler

27 Nisan'da oy verme işlemi başlıyor!

Yüksek Seçim Kurulu hazırladığı seçim takvimini yayımladı. Buna göre 27 Nisan'dan itibaren yurt dışında ilk oylar kullanılacak. İşte detaylar...

Seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu Kararları ve Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uygulanacak seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı.

YSK'dan seçim tarihiyle ilgili yeni açıklama!

YSK Başkanlığında basın mensuplarına açıklamada bulunan Ahmet Yener, seçim takviminin başlangıç tarihini 18 Mart olarak belirlendiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim kararı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika seçim açıklaması geldi. Seçimin 14 Mayıs'a çekilmesiyle ilgili karara imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yüksek Seçim Kurulu iki aylık seçim takvimini başlatacaktır' dedi.

Seçim zamanı da slogan da değişti! İşte yeni tarih

Depremlerin ardından gelen yıkımla birlikte seçim takvimi de tartışmaya açıldı. Seçim tarihine ilişkin kulis bilgileri dış basında yer alırken Reuters üst düzey bir hükümet yetkilisinin seçimler için 18 Haziran tarihini işaret ettiğini bildirdi. Başka bir yetkili ise Yeter söz milletindir' yerine 'Türkiye'yi birlikte inşa ediyoruz' sloganının kullanılacağını belirtti.

Gözler seçim takviminde! İşte YSK'da konuşulan dört farklı senaryo

Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem sonrasında gündemdeki konulardan birisi de seçim. Seçimin 14 Mayıs'ta yapılıp yapılamayacağı tartışılırken iktidar ve muhalefet arasında gerginlik başladı. Peki YSK'nın seçim konusundaki tutumu nedir? Kısa Dalga'dan Ersan Atar konuyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. İşte seçim senaryoları..

Ali Babacan İspanya basınına konuştu! Seçim bölgeleri için de ortak aday belirleyeceğiz

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, İspanya'nın El Pais gazetesine verdiği demeçte, yaklaşan kritik seçimlerin Türkiye ve Avrupa'da demokrasi bağlamında hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Altılı masanın seçim takvimine ilişkin konuşan Babacan, bazı seçim bölgeleri için de ortak aday belirleneceğini açıkladı.

Sabah Gazetesi erken seçim takvimini YSK’dan önce açıkladı!

Seçimlere giderken Sabah gazetesi, erken seçim tarihini 14 Mayıs olarak veren bir haber yayımladı.