Etiketler

Rasmus Paludan bir kez daha Kur’an-ı Kerim'i hedef aldı

Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan, başkent Kopenhag'daki Türkiye Büyükelçiliği önünde yeniden Kur'an-ı Kerim'i yaktı.

Kur'an yakılmasına İyi Parti'den Londra'da cevap

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, İsveç’te Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakarak çirkin bir eyleme imza atan Danimarkalı aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan’a tepki göstererek Paludan’ın resmini İsveç Büyükelçiliği önünde yaktı.

Kur'an yakan Paludan'ın ses kayıtları ortaya çıktı: Çocuklarla cinsel içerikli konuşma

İsveç ve Danimarka'da iğrenç provokasyona imza atarak Kur'an-ı Kerim yakan Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan'ın, çocuklarla yaptığı rahatsız edici ve cinsel temalı konuşmalar konuşmalarının ses kayıtları ortaya çıktı.

Kur'an-ı Kerim'e saldırı gerçekleştiren Paludan ve Wagensveld'e soruşturma!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İsveç'te Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde ve Danimarka ülkesinin Kopenhag caminin karşısında Kur'an-ı Kerim yakan Rasmus Paludan ile Hollanda'nın Lahey kentinde Hollanda Parlamentosu önünde Kur'an-ı Kerim'i yakmaya çalışan Edwin Wagensveld hakkında soruşturma başlattı.

Avrupa Konseyi'nden Danimarka'ya "Paludan" eleştirisi

Aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan'ın, İsveç'in ardından polis korumasında Kur'an-ı Kerim yaktığı Danimarka'daki nefret suçları bir kez daha gündeme geldi.

Kur'an provokasyonunda tüm yollar Putin’e çıkıyor

Russia Today eski çalışanı Chang Frick, İsveç'in NATO üyeliğini sabote etmek amacıyla Moskova tarafından düzenlendiği iddia edilen Kuran'ı Kerim yakma provokasyonu için para ödediğini doğrularken, Kuran'ı Kerim yakma fikrinin kendisine ait olmadığını ileri sürmüştü. Ancak eylemde Kuran'ı Kerim'i yakan aşırı sağcı Paludan, bu fikrin Frick'e ait olduğunu söyledi.

İsveç'te Kur'an yakmıştı: Para alarak yapmış!

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakarak çirkin provokasyonu gerçekleştiren aşırı sağcı Rasmus Paludan'ın arkasında Chang Frick adında bir gazeteci olduğu iddia edildi. İddiaya göre Paludan eylemi gazeteciden para alarak gerçekleştirdi. Gazeteci Frick, amacının Türkiye karşıtı bir eylem olduğunu söyledi.

Kuran-ı Kerim yakma skandalının ardından Türkiye'den İsveç ve Finlandiya kararı

İsveç'teki provokatif Kuran-ı Kerim yakma eylemine tepkiler sürerken Türkiye'den kritik bir hamle geldi. Türkiye İsveç ve Finlandiya arasındaki üçlü mekanizma toplantısı Ankara'nın talebi üzerine süresiz şekilde iptal edildi.

İsveç'te Kuran yakılmasına sözde tepki! Atatürk büstlerine saldırdı...

İsveç'te aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın Kuran'ı yakmasının ardından tepkiler çığ gibi büyümüştü. İstanbul Sultanbeyli'de sözde İsveç'te Kuran'ın yakılmasını protesto etmek için çok ilginç bir girişimde bulundu.

Kur'an-ı Kerim'i yakan Rasmus Paludan korku içinde!

İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakan Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan, eyleminin ardından ölüm tehditleri aldığını ve korktuğunu söyledi.

İsveç konsolosluğu önünde 'Kur'an'ın yakılması' protesto edildi! 'Bir gece ansızın Stockholm'e geliriz'

İsveç'te aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın Kuran'ı yakmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

Kur'an yakan Danimarkalı siyasetçiye tepki gösteren muhabir işinden uzaklaştırıldı

İsveç devlet televizyonu SVT'nin İsveçli bir muhabiri, Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonunu eleştirmesi nedeniyle işinden uzaklaştırıldı.

AK Partili Kurtulmuş'tan ‘imam hatip’ çıkışı: 28 Şubat sürecinde okulların kapısına kilit vuruldu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın, Tarnby kentinde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki göstererek, "Şiddetle telin ediyoruz. Millet olarak bu alçaklığı asla kabul etmiyor, buna göz yumanlara da eyvallah etmiyoruz." dedi.

İsveç'te yakılan Kuran-ı Kerim müslümanları sokağa döktü

Danimarka-İsveç vatandaşı Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakması ortalığı savaş alanına döndürdü. Müslümanları sokağa döken olaydan sonra şehrin bir çok yerinde şiddet olayları yaşanıyor.

İsveç'te akıl tutulması! Polis gözetiminde Kuran'ı Kerim yaktılar

İsveç'te skandal bir olay yaşandı. İsveç'in Linköping kentinde bir skandal meydana geldi. Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yaktı. Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, olayla ilgili olarak 'Bu nasıl bir akıl tutulması anlamış değilim.' dedi.