Etiketler

HDP cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacak! Peki kime destek verecek?

14 Mayıs seçimlerine giderken beklenen karar çıktı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, TİP ve EMEP'in de yer aldığı 6 siyasi partiden oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı'nın cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararı aldığını duyurdu. HDP, aday çıkarmayarak Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini de ilan etmiş oldu

Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi: Siyasetçi dediğin cesur olur!

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV'de sunduğu Ana Haber Bülteni'nde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na siyasetçinin nasıl olması gerektiğini açıkladı. İşte detaylar...

Muharrem İnce seçmene seslendi: Bende para yok ki size vereyim

Memleket Partisi Genel Başkanı cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce partisinin genel merkezi önünde vatandaşlara seslendi. Burada Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulundu.

DSP Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyecek mi?

Türkiye'nin gündeminde seçim var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı bir kez daha işaret etmesi ile kulisler hareketlendi. Millet İttifakı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklanmasının ardından gözler destek verecek partilere çevrildi. Konuyla ilgili Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal'dan açıklama geldi.

Fikret Bila'dan seçim iddiası geldi! 'Kılıçdaroğlu, yüzde 55-60 bir oyla seçilebilir'

Millet İtitfakı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilme şansına ilişkin yazı kaleme alan yazar Fikret Bila, 'HDP’nin ve aynı ittifakta yer alan sosyalist solun desteğiyle Kılıçdaroğlu, yüzde 55-60 bir oyla seçilebilir.' iddiasında bulundu.

Toplantı sonrası Altılı Masa'dan kritik açıklama: Aday konusunda ortak karar

Altılı Masa bugün 12. kez buluşurken gözler cumhurbaşkanı adayına dair yapılacak açıklamaya çevrildi. Millet İttifakı toplantı sonrasında aday konusunda ortak anlayışa varıldığını söyleyerek adayın bir sonraki toplantıda netleşeceğini duyurdu.

Altılı Masa 'ortak aday' için toplandı! Aday kim olacak?

Millet İttifakı ismini alan Altılı Masa, Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere toplandı. İki lider masaya cumhurbaşkanı adayı olarak oturdu. Hangi lider kimin adaylığını masaya koyacak?

CHP'li Tanrıkulu Millet İttifakı'nın adayını açıkladı!

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, katıldığı bir canlı yayın programında Millet İttifakı'nın adayını açıkladı. Tanrıkulu, " 13 Şubat'ta Millet İttifakı'nın adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu açıklanacak."

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aday kim sorusuna yanıt! Ali olsa ne olur Veli olsa ne olur

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileri ile yıl sonu değerlendirme toplantısında buluştu. Kurmaylarıyla birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Kılıçdaroğlu, 6’lı masadan adaylığa ve Hiranur Vakfı’ndaki skandala kadar tüm soruları yanıtladı.

Barış Yarkadaş'tan bomba iddia! Bahçeli erken seçim Kemal Kılıçdaroğlu'nu bekliyor

Millet İttifakı adayını ne zaman açıklayacak diye beklerken CHP eski Milletvekili ve Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş'tan bomba bir iddia geldi. Barış Yarkadaş, AK Parti'li bir kaynağının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı gün erken seçim kararı aldıracağını söylediğini aktardı.