Etiketler

Meteoroloji duyurdu herkes şaşkına döndü! 24 ile birden kar geliyor

Meteoroloji'nin güncel değerlendirmelerine göre; bu hafta yurt geneli yağışlı havanın etkisi altına girecek. İç Anadolu ile Doğu Anadolu bölgesinde 24 il, kar yağışının etkisi altına girecek. Hafta başından itibaren hava sıcaklığı da hissedilir ölçüde düşecek.

Meteoroloji o illeri uyardı! Kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunu yayımladı. Mart ayının sonlarına yaklaşırken bahar geldi derken kış geri dönüyor. İşte o uyarılar...

Meteoroloji 8 ili uyardı! Kuvvetli yağışa dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporuna göre yarın için deprem bölgesindeki 8 ili kuvvetli yağışa karşı uyardı. İşte o iller...

Meteoroloji'den uyarı geldi! Şiddetli yağış geliyor

Şanlıurfa ve Adıyaman'da meydana gelen sel felaketlerinin ardından ülke genelinde şiddetli yağış uyarıları gelmeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok bölge için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji o illeri sağanak yağışa karşı uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunu paylaştı. Rapora göre yurt genelinde sağanak yağışa karşı birçok ili uyardı. İşte detaylar...

Meteoroloji ve Valilik uyardı! Marmara için sağanak yağış alarmı

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Marmara Bölgesi çarşamba günü itibarıyla yeni yağışlı bir havanın etkisi altına girecek. Sağanağın perşembe günü etkisini daha da artırması bekleniyor. Meteoroloji'nin ardından bir uyarı da İstanbul Valiliği'nden geldi.

Meteoroloji uyardı! Marmara'ya yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından, Marmara Bölgesi'nin 22 Mart'tan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

Meteoroloji'den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından yayımlanan 19 Mart 2023 hava durumunda birçok il için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Yerel ve ani yağışlar nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji'den 15 ile kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporuna göre İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Malatya, Elazığ, Tunceli, Mardin, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ı kuvvetli yağışa karşı uyardı.

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı geldi

Ülkemizi etkisi altına alan şiddetli yağış konusunda yeni uyarı geldi. Adıyaman ve Kahramanmaraş'ı etkileyen sel felaketleri sonrasında Meteoroloji, Muğla, Isparta, Burdur ve Antalya için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. İşte Meteoroloji'nin açıklamaları..

Meteoroloji 4 ili uyardı! Kuvvetli yağışa dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporuna göre 4 ile uyarılarda bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre Muğla, Isparta, Burdur ve Antalya'daki vatandaşlara kuvvetli yağışa karşı uyardı.

Burası Elazığ! Şiddetli yağış sonrası şelalenin görüntüleri ürküttü

Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısı yaptığı Elazığ ve ilçelerinde sağanak yağış etkili oldu. Hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın ardından bir şelalenin coştuğu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Meteoroloji'den 57 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporuna göre uyarılarda bulundu. Meteoroloji, 57 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. İşte o iller...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Soğuk ve yağışlı hava dalgası başlıyor...

Soğuk ve yağışlı hava dalgası etkisini gösterecek. Yağmur, kar bitti derken kuvvetli şekilde geri dönüyor. Lodos uyarısı yapılırken, ülkemizin Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Tarih belli oldu. Meteoroloji güncel 5 günlük hava durumu için haritayı paylaşırken, ayrıca bir açıklamada da bulundu. Hangi illerde hava nasıl olacak? Son dakika hava durumu tahminleri...

Meteoroloji'den deprem bölgesi için sağanak ve fırtına uyarısı

Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen 11 ilimiz için Meteoroloji'den açıklama geldi. Çadırda yaşayan depremzedeler için yapılan uyarıda bölgelerde kuvvetli sağanak ve fırtına beklendiği belirtildi.

Meteoroloji'den 21 kente uyarı: Toz taşınımına dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporuna göre 21 kente uyarılarda bulundu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu toz taşınımı konusunda uyardı. İşte detaylar...

Fay hattı kadar tehlikeli! İşte kuraklık haritalarımız

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 2023 yılının ilk kuraklık haritalarını yayınladı. Uzmanlar sıkı sık uyarılarda bulunurken yayınlanan haritalar da yağış olmaması durumunda büyük risk olduğunu gösteriyor. Son üç aylık kuraklık haritası deprem kadar önemli bir başka gündemle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. İşte o haritalar.

Afetler art arda geliyor! Meteoroloji uyardı: Bu bölgelerde çığ tehlikesi...

Ülkemizi sarsan ve birçok vatandaşımızı kaybettiğimiz büyük şiddetli depremlerin artçıları devam ederken bir uyarı daha geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu için çığ tehlikesinin 7 Mart'a kadar süreceğini bildirdi.

Meteoroloji'den kritik uyarı! Fırtına geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege Denizi'nde yarın için fırtına beklendiğine dair uyarı yaptı. Deniz ulaşımındaki aksamalara ve yaşanabilecek diğer olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji uyardı: O illere kar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava değerlendirmelerine göre bazı illere uyarılarda bulundu. Meteoroloji o illerde kar beklediğini açıkladı. İşte detaylar...

Meteoroloji uzmanı duyurdu: Kar geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yeni hava tahminlerini açıkladı. Hava tahminlerinin açıklanmasının ardından Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından tahminleri duyurdu.

Meteoroloji 7 ili uyardı! Kar geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Doğu Karadeniz'de yaşanacak olan kar ve tipiye karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji, "Buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" dedi.

Ankara'da okullar tatil mi? 6 Şubat 2023 Ankara'da kar tatili

Türkiye'de havaların soğuyup kar yağışının artmasıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 10 kent için de sarı alarmı verildi. 6 Şubat Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde okullar tatil olacak? soruları ardından Ankara Valisi Vasip Şahin 6 Şubat 2023 tarihinde Ankara genelinde okulların tatil olduğunu açıkladı.

6 Şubat 2023 İstanbul'da okullar tatil mi? Yarın İstanbul'da kar tatili var mı?

Türkiye'de havalar soğuyup kar yağışının artmasıyla okulların tatil olması beklenmeye başlandı. Özellikle İstanbul okullar tatil mi sorusu merak konusu olurken 6 Şubat 2023 günü İstanbul okullar kar tatili olacağı Valilik tarafından açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre bugün özellikle kar yağışının Doğu ve Güneydoğu'da etkili olacağı belirtilirken diğer iller için henüz tatil açıklaması yapılmadı.

Meteoroloji saat verdi! Kar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji güncel hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre, Marmara ve Ege'de yarın fırtına, İzmir, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Antalya, Isparta, Konya, Mersin ve Adana'da kar yağışı bekleniyor.

Uzmanlar tarih verdi! İstanbul'a kar...

İstanbullu vatandaşlar İstanbul'a ne zaman kar yağacağını merakla bekliyor. Meteoroloji uzmanları cumartesi gecesi, pazar ve pazartesi gününe işaret ederken yapılan son bir tahmin akılları karıştırdı.

İstanbul'u lodos vurdu: Vapur seferleri iptal

İstanbul 2 Şubat hava durumu oldukça rüzgarlı. Meteoroloji İstanbul'da lodos için uyardı. İstanbul'da etkisini gösteren lodos nedeniyle bazı vapur seferlerinin yapılamadığı bildirildi.

Meteoroloji’den birçok şehre kar uyarısı: İstanbul’da artacak mı?

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre yurdun kıyı kesimleri ve güneyi hariç tüm şehirlerde kar yağışı görülecek. İstanbul'da yağışların karla karışık yağmur olarak sürmesi bekleniyor. Yurt genelinde kar yağışı hafta sonu etkisini artıracak.

Meteoroloji’den Ankara ve İstanbul dahil 24 il için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM); Ankara, İstanbul, Eskişehir dahil en az 24 il için kar yağışı uyarısında bulundu.MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu (Erzincan ve Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu ile Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.