Etiketler

Meral Akşener'den TBMM'de bomba sözler: Biz ateşten gömlek giyip ateşte yürüyenleriz!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde partisinin grup toplantısında açıklamalar yaptı. Akşener, hem Nevruz'u hem de Ramazan'ı kutladı.

Meral Akşener şartını söyledi: Gurur yapmam dönerim

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisine, 'Sayın Kılıçdaroğlu ve ya masa milletin dediğini kabul ederse hiç gurur yapmadan geri dönerim' dediğini aktardı. 

Meral Akşener toplantıda olanları anlattı: Kılıçdaroğlu hiddetlenip ayağa kalktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz. Noter masasında olmayacağız' sözlerinden önce gerçekleşen son Altılı Masa toplantısında yaşananları anlattı. Akşener 'Kılıçdaroğlu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti.' ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'ndan Altılı Masa açıklaması: Tek kişinin hakim olduğu ucube sistem

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in cumhurbaşkanı ortak adayı konusunda anlaşmazlığa düşerek masadan ayrılması üzerine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bir açıklama yaparak 'Milletimiz büyük bir felaketin acısını yaşarken tarihi sorumluluğumuzun bir gereği olarak hiçbir siyasi ikbal düşüncesi içinde olmaksızın yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.' ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi'nden Meral Akşener'e tepki: Nezaketi ve hakikati yansıtmıyor

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in konuşması ardından DEVA Partisi'nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada 'Katılımcılık ve demokrasi kültürünün bir gereği olarak altı siyasi partinin tam mutabakatının esas alındığı bir zemin üzerinde yürüttük. Hiçbir siyasi parti, politik duruşunun ve parti tabanlarının kabul etmeyeceği bir tutuma zorlanmadı' ifadelerine yer verildi.

Meral Akşener'e Noterler Birliği'nden cevap: Mesleğimizin itibarını zedeleyen...

İYİ Parti lideri Meral Akşener, aday konusundaki anlaşmazlık üzerine 'Altılı masa tek bir adayın tasdiki için çalışan noter masasına dönüşmüştür' diyerek masadan ayrıldı. Türkiye Noterler Birliği Akşener'in bu sözlerine, 'Noterlik sadece tasdik merciine indirgenemez' diyerek cevap verdi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir: Dikkat dikkat çöküş canlı yayınlandı!

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Millet İttifakı'ndan ayrıldıklarını açıklamasının ardından gazeteci Cüneyt Özdemir sosyal medya hesabında değerlendirmelerde bulundu. seçime dair öngörülerini de paylaşan Özdemir sözlerine 'Dikkat dikkat Altılı Masa'nın çöküşü canlı yayınlandı' diyerek başladı.