Etiketler

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! İşte o cezalar silinecek...

Milyonca kişiyi ilgilendiren cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi için sayılı gün kaldı. Peki bu yapılandırma paketinde hangi borçlar silinecek. İşte silinecek borçların listesi...

Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin kanun Meclis'te kabul edildi

Milyonlarca kişinin beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa tasarısı Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. EYT Yasası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandıktan sonra Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek. EYT emeklilik başvuruları ne zaman başlayacak? EYT'den kimler yararlanabilecek?.. EYT'de ilk maaşların yatacağı tarih belli oldu mu?

Meclis’te ‘şerefsiz’ kavgası: ‘Misliyle iade ederiz’

Meclis Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun muhalefet milletvekillerine 'parmak sallaması' kriz yarattı, arbede çıktı. Ayrıca, HDP’li milletvekilleri, Bakan Soylu’ya "Torbacı, terbiyesiz" derken Soylu da "Terörist bozuntısu, PKK’nın çocukları" cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu gündeme getirmişti: Narkotik'ten 'Bataklık Soruşturması' yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, dün Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasında gündeme getirdiği 'Bataklık Soruşturması' ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

Meclis'te yine kavga çıktı! AK Parti ve İYİ partili milletvekilleri yumruklaştı

TBMM dün gece kavgalarla kapanmıştı, bugün yine aynı görüntüler tekrarlandı. Meclis Genel Kurulu'nda İYİ Partili milletvekilleriyle AK Partili milletvekilleri yumruklaştı...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Gazi Meclis' tepkisi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair açıklamalarda bulundu. Meclis Genel Kurulu'ndaki 'Gazi Meclis' tartışmasıyla ilgili Meclis Başkanı Şentop,"Bu unvana yönelik söylenen saygısızlıktır." dedi.

TBMM Karma Komisyonu, DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılması için karar aldı

Meclis Anayasa Adalet Karma Komisyonu polise yumruk atan DBP'li Salihe Aydeniz'in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar aldı. Aydeniz'in dokunulmazlık fezlekesinin son adresi Meclis Genel Kurulu olacak.

23 Nisan kutlamaları Ankara'da başladı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Ankara'da başladı. İlk tören TBMM'de düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de beraberindeki çocuk ve öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti. Daha sonra TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret etti. Son olarak da Başkan Şentop ve heyet 1. Meclis'teki törenlere katıldı. 102 çocuk Meclis Genel Kurulu'nda toplandı. TBMM Başkanı Şentop koltuğunu Dilay Gülez'e devretti

Seçim kanunu meclisten geçti! Baraj yüzde 7'ye düşürüldü

AK Parti ve MHP'nin birlikte hazırladığı Seçim Kanunu Teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Düzenlemeyle seçim barajı yüzde 7'ye indirildi.

Kadına ve sağlık çalışanlarına şiddete cezalar artıyor! Kanun teklifi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi

Adalet Komisyonunda, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini ilişkin düzenlemeleri içeren Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulu'nun gündeminde olması bekleniyor.

TBMM'nin yoğun gündemi! Seçim ve kadına şiddeti önleme kanunları görüşülecek

Seçim Kanunu teklifi Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek. Spor yasası ile kadına ve sağlık çalışanlarına şiddeti önlemek için hazırlanan teklifler de komisyonda ele alınacak.