Etiketler

42 kişinin hayatını kaybettiği Bartın maden faciasına yeni soruşturma

Bartın Amasra'da 14 Ekim 2022'de meydana gelen maden faciasında 42 işçi hayatını kaybetmişti. Grizu faciası iddianamesinde TTK yetkilileri yer almıyorken davanın ayrılarak TTK Genel Müdürü Eroğlu ile Çalışma ve Enerji Bakanlığı yetkilileri hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

42 işçinin öldüğü maden faciasında iddianame tamamlandı

Bartın'da geçen yıl 14 Ekim günü 42 maden işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili hazırlanan iddianamede 4 yöneticiye bin 62'şer yıl hapis cezası talep edildi.

Tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu! Amasra’daki faciada istenen cezalar belli oldu

Bartın’ın Amasra ilçesinde 42 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili yürütülen soruşturmada savcılık, 4 yönetici hakkında 1080’er yıl hapis cezası talep etti. Fezlekede 4 yönetici hakkında yapılan değerlendirme dikkat çekti. İşte Türkiye'yi yasa boğan maden faciası ile ilgili davada son gelişmeler...

Amasra faciasında skandal rapor: Ölen madenciyi suçlu buldular

Amasra Müessese Müdürlüğü'ndeki incelemeler sırasında Kozlu Müessese Müdür Yardımcısı Yusuf Aydın, TTK'nın değerlendirme raporundan bölümler okuldu. Raporda, özenli patlatma yapmadığı ileri sürülerek ölen işçilerden Öner Yıldız sorumlu gösterildi.

Amasra maden faciası için rapor yayınlandı

Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında 14 Ekim 2022 tarihinde yaşanan faciada 41 madenci yaşamını yitirmişti. TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi, yayınladı ön raporda 'liyakatsiz ve deneyimsiz kadro' vurgusu yaptı.

Amasra maden faciasında büyük ihmal! Eksik personel olduğu kabul edildi

TBMM’deki komisyonda görüşülen maden faciasına ilişkin çarpıcı ayrıntı ortaya çıktı. Maden için hayati öneme sahip merkezi gaz izleme odasında 'eksik personelin bulunduğu' yetkililer tarafından kabul edildi.

TBMM'de AKP’li ve CHP’li vekiller arasında sert tartışma!

TBMM Amasra Maden Faciasını Araştırma Komisyonu'nda sert tartışmalar yaşandı. AKP’li ve CHP'li vekillerin atışmaları görüşmelere damga vurdu.

Maden faciasında yaralanan bir madenci daha yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bartın'ın Amasra ilçesinde yaşanan maden faciasında yaralanan bir işçinin daha yaşamını bitirdiğini açıkladı. Böylece maden faciasında ölen işçi sayısı 42 oldu.

Meclis'teki komisyon görüşmelerinde HDP'li ve AKP'li vekiller şakalaştı!

TBMM’de Amasra’daki maden faciasını araştırmak için kurulan komisyonda, toplantının başında koltukların boş kalması dikkat çekti. Meclis'teki komisyon görüşmelerinde bu konuyla ilgili HDP'li ve AKP'li vekiller şakalaşması gündem oldu.

Maden faciasına ilişkin gözaltına alınan 7 isim TTK Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilmiş

Bartın'da 41 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltında olan yedi ismin hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı..

Edip Akbayram’ın Cumhuriyet konseri iptal edildi!

Sanatçı Edip Akbayram’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde vereceği konser, Zonguldak Valiliği tarafından, Bartın’daki maden faciası gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Diyarbakır’da skandal toplantı! İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali iptal olan AK Parti mitingine öğretmen toplamış

AK Parti'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bartın'daki maden faciası sebebiyle iptal edilen Diyarbakır ziyareti için skandal bir olay patlak verdi. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali'nin kentteki okul yönetimlerine, öğretmenlere, şube müdürlerine, hizmetlilere mitinge katılmaları konusunda baskı yaptığı ortaya çıktı.

Bartın'daki patlama için TBMM komisyonu kuruldu

Bartın'daki maden faciasını araştırmak için, siyasi partilerin önergelerinin birleştirilmesiyle Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu

Meral Akşener kürsüye baretle çıktı terbiyesizlik dedi! Yaşanan kaza değil cinayet

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM Grup Toplantısı'nda kürsüye baretle çıktı. Bartın'daki maden faciasında hayatını kaybedenleri anan Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Enerji Bakanı Fatih Dönmez'i sert sözlerle eleştirdi. 

AK Partili Tunç'tan maden faciası açıklaması! 'Demek ki bir yerlerde eksiklik var'

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’daki maden faciasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Tunç, 'Cumhurbaşkanımızın 'kader' ile ilgili cümlesini çarpıtanlar oldu. Alınan tedbirlere rağmen, bu kazaların devam ediyorsa demek ki bir yerlerde eksiklik var' dedi.

Bartın ölen madencinin eşi ağlayarak anlattı! Kesmeyin sakın kesmeyin

Bartın Amasra’daki maden faciasında eşi Mehmet Bulut’u kaybeden Buse Bulut ihmalleri bir bir anlattı. Bulut sansür yaparlar kesmeyin diyerek, 'Eşim 3 aydır havalandırmalar yapılacaktı dedi. 17 saat nefessiz kaldı.' ifadelerini kullandı.

Maden faciasında hayatını kaybeden işçinin yarım kalan hayali yürek dağladı!

Bartın'daki maden kazasında şehit olan 27 yaşındaki Ercan Akdeniz geride bıraktıkları ve yarım kalan hayalleriyle yürekleri yaktı.

Bakan Fahrettin Koca maden faciasındaki yaralıların son durumunu açıkladı

Bartın'ın Amasra ilçesinde gerçekleşen maden faciasında 41 işçi hayatını kaybederken, 11 kişi ise yaralanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maden faciasında yaralanan işçilerle ilgili son durumu paylaştı.

Bartın'da hayatını kaybeden madenci eşinden yürek burkan paylaşım

Bartın Amasra'daki maden faciasında hayatını kaybeden 41 işçiden Şuayip Okul’un eşi Eda Okul, sosyal medyadan yürek burkan paylaşım gerçekleştirerek, 'Hiç aklıma gelmezdi bizi yalnız bırakacağın' ifadelerini kullandı.

Mustafa Destici'den maden faciasıyla ilgi çıkış! Ortalamanın üstünde

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Bartın’da meydana gelen maden faciasıyla ilgili 'Kömür maden ocaklarında meydana gelen kazalarda Avrupa ile kıyasladığımızda ortalamanın üzerinde can kaybı veriyoruz. Bu patlamadan da gerekli dersleri çıkartıp, her türlü tedbirin alınması gerekmektedir' dedi.

Maden ocağında hayatını kaybeden işçinin yakını: Gaz kokusu var dikkat edin diye uyarmışlar

Bartın Amasra’da Türkiye Taş Kömürü’ne (TTK) bağlı maden ocağında meydana gelen patlamada 41 işçi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden ve tedavisi devam eden işçilerin aileleri patlamanın ihmalden kaynaklandığını iddia etti.

Madencinin 2 yaşındaki kızı cenazede yaptığıyla yürekleri dağladı

Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden Okan Akgül’ün 2 yaşındaki kızı, tabutun başında babasının fotoğrafını annesine göstererek yürekleri dağladı.

Bartın'daki maden faciasında arkadaşları için canını feda etti

Bartın Amasra'daki maden faciasında, acı ve fedakarlık aynı anda yaşandı. Can pazarında 6 arkadaşını kurtaran Yener Saygın "Arkadaşlarımı bırakmam" diyerek yine madene koştu ve şehit düştü.

CHP’li belediyelere flaş 'Bartın' talimatı! Ertelenmesi istendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından CHP’li belediye başkanlarına gönderilen yazıda; Bartın'daki maden faciası nedeniyle önceden planlanmış konser, kutlama vb. müzikli etkinliklerin ertelenmesi istendi.

Erdoğan'ın patlama sonrası o sözlerine tepki yağdı! 'Bunlar her zaman olacaktır'

Bartın'da 41 madencimizin yaşamını yitirdiği facia için "Kader planına inanmış insanlarız, bunlar her zaman olacaktır" sözlerini sarf eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepkiler çığ gibi büyüdü. Erdoğan, 2014 yılında yaşanan 'Soma Maden Faciası' için de "Bunlar sürekli olan şeyler, bu işin fıtratında bu var" demiş ve bu sözler yoğun tepkilerle hafızalara kazınmıştı.

Bartın maden faciasında ölenler anısına futbol maçları için karar!

Bartın'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçiler nedeniyle futbol maçlarında bir dakikalık saygı duruşu yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maden faciasına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasra ilçesinde meydana gelen ve 40 işçinin ölümüne yol açan maden faciasına ilişkin 'Adli makamlarımız canımızı, ciğerimizi yakan bu elim hadiseyi tüm boyutlarıyla soruşturacak, en ufak bir ihmali dahi karşılıksız bırakmayacaktır' açıklamasını yaptı.

Emniyet'ten Bartın maden faciasıyla ilgili sosyal medya operasyonu!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Bartın'da meydana gelen maden ocağı patlaması üzerinden sosyal medyada halkı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrik ettiği belirlenen 12 kişinin tespit edilerek adli işlem başlatıldığını duyurdu.