Etiketler

Çirkin provokasyonuna bir yenisini ekledi: Bu kez Danimarka'da Kur'an yaktı

İsveç'te Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakan Paludan, aynı çirkin provokasyonu bu kez Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliğinin karşısında gerçekleştirdi. Güvenlik güçlerinin Paludan'ı korurken tahrik edilen Türklere ve basın mensubuna sert davranması dikkat çekti.

İsveç Başkonsolosluğu protestoculara cevap verdi

İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakılması, İstanbul’daki İsveç Başkonsolosluğu önünde yapılan eylemle protesto edildi. Konsolosluk protestolara cama astıkları bir notla yanıt verdi.

İsveç konsolosluğu önünde 'Kur'an'ın yakılması' protesto edildi! 'Bir gece ansızın Stockholm'e geliriz'

İsveç'te aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın Kuran'ı yakmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü.

İsveç'te skandal bitmiyor! Türk bayrağı Kuran ve karikatür yarışması

Bir gazete İsveç bayrağı yerine Türk bayrağı kullanıp görselin üzerine tahammül edilemez ifadeler yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan 10 bin kron ödüllü yarışma başlatıldı. Aşırı sağcı siyasetçi Paludan ise Türk Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakacağını söyledi.

İsveç'te akıl tutulması! Polis gözetiminde Kuran'ı Kerim yaktılar

İsveç'te skandal bir olay yaşandı. İsveç'in Linköping kentinde bir skandal meydana geldi. Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yaktı. Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, olayla ilgili olarak 'Bu nasıl bir akıl tutulması anlamış değilim.' dedi.