Etiketler

Kılıçdaroğlu'ndan Suriye sınırında açıklama! 'Elini kolunu sallayarak...'

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye sınırında konuştu. Kılıçdaroğlu, 'Bu necip milletin alnına ırkçılık gibi kara bir leke sürmeden Suriyeli kardeşlerimizi en geç iki yıl içinde kendi anavatanlarına göndereceğiz' dedi.

Süleyman Soylu Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hatay açıklaması: Her bir çakıla ihtiyacımız olacak

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve büyük yıkıma sebep olan depremlerde en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, birçok tarihi yapının zarar gördüğü Hatay için açıklamada bulundu, kültürel miras alanlarına sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu'ndan Antakya'da bomba sözler: Bu sorunu çözeceğiz başka çare yok!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, depremden etkilenen Hatay'ın Antakya bölgesinde açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, "Televizyonlara yansıyan görüntü, verilen haberler… Ama sahada karşılaştığımız gerçekler çok farklı. Çok daha ağır bir tablo ile karşı karşıyayız. İnsanlar feryat halinde. Gördüğüm tablo şu: Devletin kurumları, bürokratlar çalışmak istiyorlar. Ama önlerine engeller konuyor. Farklı tercihler konuyor. Bu, devletin rahat nefes almasını engelliyor" dedi.

Kılıçdaroğlu Hatay'a gidecek

Kahramanmaraş'ta depreme gelen depremde Hatay da büyük hasar almıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Hatay'a gideceği belirtildi.