Etiketler

Prof. Dr. Ercan'dan deprem tahmini!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sıvılaşmış kaygan zeminden oluştuğu belirlenen bazı alanlarda atılan temellerin yetersiz olduğunu belirterek, 'Alaşehir'de 6.2 ile 7 büyüklüğünde bir deprem tahmin ediyoruz' dedi.

Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan Kayseri'deki deprem hakkında açıklama!

Kahramanmaraş depremlerinin artından Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün Kayseri güne depremle uyandı. Depremin büyüklüğü 4.8 olarak açıklandı. Kayseri'deki 4,8'lik depremi yorumlayan Jeolog Prof. Dr. Ahmet Ercan sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Uzman isim açıkladı: İstanbul'da o ilçeler 10 şiddetinde sallanacak!

Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz, Marmara depreminde İstanbul'da hangi ilçenin ne kadar etkileneceğini açıkladı. Tüysüz, "En fazla sarsılacak olan yerler denize bakan kısımlar" dedi. İşte detaylar...

Skandal iddiaya tepki yağdı! Depremin ilk iki gününde asker inmediği için kadınlara...

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki Kahramanmaraş depremleri sonrası askerlerin ilk iki gün sahaya inmemesi tepkilere neden olmuştu. Ünlü jeolog ve deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan sosyal medya hesabından büyük tepki çeken bir iddiada bulundu.

Deprem uzmanı Naci Görür halkı uyardı: 'Bu felaketi unutmayın, sandıkta hesabını sorun'

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilimizde büyük yıkımlara sebep olan on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından açıklamaları sonrası adından sıkça söz ettiren deprem bilimci ve Jeolog Naci Görür HaberTürk Tv'nin canlı yayınına katıldı. Seçime dikkat çeken bilim insanı, 'Bu felaketi unutmayın, sandıkta hesabını sorun.' dedi.

Naci Görür'den korkutan açıklama: İzmir'de bugün olmazsa yarın...

Kahramanmaraş ve Hatay'da meydana gelen depremlerin ardından Jeolog, Deniz Jeolojisi Uzmanı ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'deki olabilecek depremler hakkında açıklamalar yaptı.

Celal Şengör olası İstanbul depreminde en riskli bölgeleri açıkladı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası Türkiye felaketi yaşadı. Binlerce insanın hayatını kaybetmesinden sonra akıllarda uzmanların uyardığı İstanbul depremi ne zaman gelecek? sorusu var. Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör konuyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi. İşte olası İstanbul depreminde en riskli bölgeler..

Prof. Dr. Naci Görür açıkladı! İstanbul'un hangi ilçeleri riskli?

Kahramanmaraş'ta meydana gelen asrın felaketinden sonra gözler İstanbul'a çevrildi. Deprem uzmanları İstanbul'da meydana gelebilecek deprem hakkında uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Son açıklama ise Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür'den geldi. Peki İstanbul'un hangi ilçeleri riskli?

Prof. Dr. Naci Görür: Bize göre en iyi bina insanların canlı çıktığı binadır!

Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür katıldığı bir canlı yayında çarpıcı açıklamalar yaptı. Görür, "Bize göre en iyi bina depremden sonra insanların canlı olarak çıkmalarını sağlayan bir binadır" dedi.

Prof. Dr. Naci Görür: Şu an 99’ları yaşıyoruz

Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir canlı yayın programında deprem ile ilgili açıklamalar yaptı. Görür, "99 senesinden itibaren her an olmak kaydıyla 30 yıl içinde depremin olma olasılığı yüzde 62. Biz 23 yılını geçirdik. Yüzde 62 olasılık 70’lere çıktı. Artık uzatmalara oynuyoruz. Bunun bir prezisyonu var, artı-eksi 15 sene var" dedi.

Prof. Dr. Naci Görür deprem riski yüksek illeri tek tek saydı!

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle ilgili değerlendirmelerde bulunan Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, deprem riski olan illeri açıkladı.

Prof. Celal Şengör: İstanbul depremi bayağı yakınlaşmış; bir kez daha uyarma fırsatımız olmayabilir

Dünyanın önemli jeologlarından olan Prof. Dr. Celal Şengör, Düzce'de meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depreme ilişkin olarak, "Bu deprem müthiş kötü bir haberdir" yorumunu yaptı. Şengör, İstanbul depreminin bayağı yakın olduğunu, belirterek "İstanbul’u bir kez daha uyarıyorum. Ve belki bundan sonra bir kez uyarma fırsatımız dahi olmayabilir" dedi. 

Prof. Dr. Naci Görür, Düzce'deki depremin ardından riskli bölgeyi açıkladı

Bilim Akademisi üyesi jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Düzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depreme ilişkin, 'Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasında, KAF’a (Kuzey Anadolu Fayı) bağlanan hat henüz kırılmadığı için bu kesim riskli bölge olarak düşünülmelidir.' dedi.

Savcılık Celal Şengör için kararını verdi: Müslümanların inandığı İslam dinine...

Televizyon dünyasının da yakından tanıdığı Ünlü jeolog ve tarihçi Celal Şengör'ün geçtiğimiz günlerde peygamberlerle ilgili sözleri tepki çekmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı şikayetçi olmuş, savcılık Şengör hakkında karar soruşturma başlatmıştı.

Jeolog Prof. Dr. Celal Şengör'den açıklama! Tarihte Musa Peygamber diye biri yok, İbrahim de hiç yaşamamış

Prof. Dr. Celal Şengör, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Bilim programındaki Hz. İbrahim ve Hz. Musa peygamberler için söylediği sözlerle gündeme oturdu.

Hakkında idari soruşturma başlatılmıştı: Celal Şengör'den ilk açıklama geldi!

Kadın öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video ile sosyal medyanın gündemine oturan ve yoğun tepkiye maruz kalan Prof. Dr. Celal Şengör, konuyla ilgili ilk açıklamasını yaptı. Şengör "Ben asla, bunun bir cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum. Asla bunda bir anormallik görmüyorum" dedi.