Etiketler

İsveç Dışişleri Bakanı'ndan Kur'an yakılmasına destek!

İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim mushafı yakılarak gerçekleştirilen çirkin eyleme tepkiler devam ederken bir açıklama da İsveç Bakanı Tobias Billström'den geldi. Billström, eylemin yasal olduğunu ancak taraf olduklarını göstermediğini ifade etti.

İsveç Dışişleri Bakanı resmen açıkladı: PKK'ya destek artık suç sayılacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström Ankara'da bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmenin ardından Bakan Çavuşoğlu ise birtakım açıklamalarda bulundu. İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, "Terörizmin desteklenmesi ya da teşviki artık suç teşkil edecek. PKK faaliyetlerine İsveç topraklarında destek suç unsuru haline gelecek" ifadelerinin kullandı.

İsveç: 'Türkiye'nin teröre karşı kendini savunma hakkı var'

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Türkiye'nin teröre karşı kendisini savunma hakkı bulunduğunu söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu, İsveçli bakana bağırdı

Bir NATO diplomatı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu'nda "kriz modunda" olduğunu ve İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'ye sesini yükselterek "Feminist politikanızdan sıkıldım" dediğini bildirdi.

Reuters: Çavuşoğlu, ‘Feminist politikanızdan sıkıldım’ diye bağırdı

Bir NATO yetkilisi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu'nda İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'ye sesini yükselterek 'Feminist politikanızdan sıkıldım' dediğini aktardı.

Erdoğan'ın NATO çıkışına İsveç'ten ağır sözler! 'İsveç'te çok kürt var...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine dair, "veto ederiz" sinyali vermesi iki ülkede gündem yarattı. İsveç Dışişleri Bakanı, Erdoğan'ın açıklamasını, "Karşılığında bir şey isteyebilir" şeklinde yorumlarken, Finlandiya ise, "Türkiye'nin derdi İsveç'le, bizimle görüşmeler pozitif geçiyor" yorumunu yaptı.