Etiketler

İsveç Başbakanı Kristersson'dan dikkat çeken NATO çıkışı

İskandinav ülkesinin lideri, Finlandiya'nın askeri ittifaka önce katılma olasılığının arttığını söyledi.

Macar bakandan İsveç'e "budalalık" eleştirisi

İsveç ile gerilim bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Macar mevkidaşı Peter Szijjarto ile Budapeşte'de yaptığı görüşme sonrasında düzenlenen basın toplantısında da gündeme geldi. Macaristan ve Türkiye, NATO'nun 30 üyesi arasında İsveç ve Finlandiya'nın üyeliklerini mecliste onaylamayan son iki ülke.

İsveç'te istifa şoku! Yasa dışı hareketten istifa etti!

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson'un danışmanı Peter Magnus Nilsson, yasa dışı yılan balığı avlandığının ortaya çıkmasının ardından istifa etti

Mustafa Sarıgül’den İsveç Başbakanı'na İncil hediyesi

Son 2 yılda 1 milyon 850 bin kilometre yol kat eden TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasıyla ilgili de konuşan Sarıgül, 'Biz İsveç Başbakanına İncil hediye gönderdik, her inanca saygı duyuyoruz' dedi.

Türkiye'nin NATO kararı sonrası İsveç'ten pişmanlık mesajı

Ankara, Türkiye-Finlandiya ve İsveç arasındaki Daimi Üçlü Mekanizma toplantısını iptal etti. İsveç Başbakanı Kristersson, NATO üyeliğinin ve ülke güvenliğinin tehlikeye girdiğini itiraf ederek diyaloğa geri dönmek istediklerini belirtti.

İsveç Başbakanı'ndan açıklama: Sonunda kararı Türkiye verecek

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Türkiye ile NATO müzakerelerinin normal seyrinde devam ettiğini ve olumlu bir noktada olduklarını söyleyerek 'Sonunda kararı Türkiye verecek' dedi.

Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı ile görüştü

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki ilişkileri ve İsveç'in NATO üyeliğini ele aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İsveç Başbakanı'ndan mektup

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ülkesinin Ankara Büyükelçiliği aracılığı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup gönderdi. Mektupta Kristersson'un "Ankara'ya gelmeye hazırız." ifadesini kullandığı belirtildi.

İsveç Başbakanı Andersson: Türkiye'nin endişelerini ciddiye alıyoruz

İsveç’in olası NATO üyeliği görüşmenin ana konusunu oluşturdu. Ortak basın toplantısında konuşan Andersson, Türkiye’nin gündeme getirdiği endişeleri son derece ciddiye aldıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO üyeliği başvurusu yapan İsveç ve Finlandiya'nın liderleriyle telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile birer telefon görüşmesi yapan Erdoğan, iki ülkeden de terör örgütü PKK ve onun Suriye'deki uzantılarına verdikleri desteği kesmelerini istedi.