Etiketler

Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin kanun Meclis'te kabul edildi

Milyonlarca kişinin beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasa tasarısı Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. EYT Yasası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandıktan sonra Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek. EYT emeklilik başvuruları ne zaman başlayacak? EYT'den kimler yararlanabilecek?.. EYT'de ilk maaşların yatacağı tarih belli oldu mu?

EYT düzenlemesi Melis'e sunuldu! AK Parti'den flaş açıklama

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin hayata geçmesine kısa bir süre kaldı. Milyonlarca kişiye emeklilik hakkı veren yasa teklifi bugün Meclis Başkanlığı'na sunulacak. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ayrıntıları açıklıyor. EYT yasasında neler var? EYT'den kimler yararlanacak? Meclis'te hangi gün görüşülecek? İlk maaşlar ne zaman yatacak? İşte ayrıntılar...

EYT’de emeklilik şartları ne olacak? EYT ilk maaşlar ne zaman yatacak? EYT Meclis'e geldi mi? EYT ne zaman çıkacak?

'EYT Meclis’e geldi mi, ne zaman çıkacak?' Soruları gündemdeki sıcaklığını korurken gözler Ankara’ya çevrildi. EYT düzenlemesi için emeklilik şartları, askerlik, doğum borçlanması, staj gibi konularda soru işaretlerini giderecek açıklama saat 11.00’de gelecek. İlk maaşlar da Nisan'da hesaplarda olacak. Yaşa takılanlar sorununun ardından ise 2000 sonrası emekliler için intibak yasası hazırlıklarının başladığı öğrenildi.

EYT'de bomba gelişme! EYT düzenlemesi meclis'te...

Milyonlarca kişinin beklediğ EYT düzenlemesi AKP'li milletvekillerinin imzasına açıldı.

AK Parti'den net tarih geldi! EYTliler ilk maaşlarını ne zaman alacak?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu merakla beklenen EYT hakkında flaş bir açıklama yaptı. Peki EYTliler ilk maaşlarını ne zaman alacak? EYT ne zaman yasalaşacak? EYT ile ilgili beklenen açıklama;

 EYT’liler düşük maaş mı alacak?

EYTliler merakla maaş alacakları günü beklerken herkes EYTliler düşük maaş mı alacak? sorusunun cevabını arıyor. Hürriyet yazarı Noyan Doğan konuyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Hürriyet yazarı, EYT'lilerin daha düşük maaş alacağı iddialarına cevap verdi.

Bakan Vedat Bilgin EYT'nin meclise geleceği zamanı açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'ye ilişkin düzenlemenin bu hafta Meclis'e gelmesinin beklendiğini kaydetti.

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı etiketleyerek paylaşım yaptı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan'ı etiketleyerek EYT paylaşımı yaptı.

EYT düzenlemesi Meclis'e geliyor! Tarih belli oldu

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesinin gelecek hafta Meclis'e sunulması bekleniyor. Teklifin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerin ardından Genel Kurul süreci başlayacak. EYT'de herhangi bir yaş şartı aranmayacak.

AK Partili Özlem Zengin'den EYT açıklaması: 'Kesin' diyerek tarih verdi

EYT ilgili son dakika açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'den geldi. 'EYT ne zaman çıkacak' sorusu gündemdeydi. Zengin, 'EYT Meclis'e Aralık'ta kesin gelecek.' açıklamasını yaptı. İşte son dakika EYT haberi...