Etiketler

Sektör temsilcisi uyardı: Acil önlem alınmazsa et ve süt parayla dahi bulunamayacak

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik'ten kaygılandıran bir açıklama geldi. Etteki fiyat artışları hakkında konuşan Çelik bu artışın üretim yetersizliğinden kaynaklandığını belirterek, acil önlem alınmazsa et bulunamayacağını söyledi.

Ankara Kasaplar Odası Başkanı açıkladı! Et fiyatları yüzde 50 arttı

Et fiyatlarında yılbaşından bugüne yüzde 50 oranında artış oldu. Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, 'Bir yılda olması gereken artış, 2 ayda oldu' dedi. Kasaplar yüksek fiyatların müşteri kayıplarına neden olduğunu belirtirken, ucuza satış yapan Et ve Süt Kurumu mağazaları önünde uzun kuyruklar oluştu bilgisini verdi.

Habertürk'ün işine son verdiği gazeteciden açıklama: Vicdanım rahat

Habertürk TV'de Et ve Süt Kurumu'nun piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlaması ile ilgili bir haberde muhabir Fatmanur Boylu'nun soru sorduğu küçük çocuğun sözleri yürek burkmuştu. Küçük çocuk 'Annem karne hediyesi et aldı' demişti. Haberle ilgili soruşturma başlatan Habertürk, Boylu'nun görevine son ermişti. Boylu, 'Vicdanım rahat, gazeteciliğimden eminim' dedi.

Sektör temsilcisinden et fiyatları hakkında kritik uyarı!

Yüksek üretim maliyetleri ve üretim problemleri nedeni ile son bir yılda piyasaya arzında sıkıntı yaşanan ve etiketlerde büyük artışlar gören et ve sütte yeni fiyat artışları, üretimde ise düşüş gündemde..

Et ve Süt Kurumu karkas ete zam yaptı!

Et ve Süt Kurumu (ESK), kilo başına küçükbaş hayvan eti alımında 5-8 lira, büyükbaş hayvan eti alımında 13-26 lira arasında zam yaptı. Bu zamların ardından kurumun, et satış fiyatlarına da zam yapması bekleniyor.

BİM yöneticisinden et ve süt ürünlerine yeni zam sinyali

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'tan et ve süt ürünlerine zam açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kırmızı et için de talimat verdi! Dana eti fiyatlarına da indirim geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MYK'da Tarım kredi kooperatifleri için de kar amaçlı kurulmadığını söyleyerek fiyatları düşürün talimatı vermişti. Bunun üzerine Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti için yaptığı indirimden sonra Erdoğan dana etinin de kapsama alınması talimatı verdi.

Et ve Süt Kurumu'ndan kuzu eti fiyatında yüzde 25 indirim geldi

Et ve Süt Kurumu yarından itibaren kuzu eti fiyatlarında yüzde 25'lik indirim yapacak. İndirim sonrasında kuzu pirzola fiyatı 181,50 liradan 137 liraya gerileyecek.

Et ve Süt Kurumu satılmayan kurbanlıkları satın alacak!

Bayram nedeniyle hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıkları, Et ve Süt Kurumu satın alacak.

Et ve Süt Kurumu karkas etin alım fiyatını yükseltti

Et ve Süt Kurumu (ESK) büyükbaş karkas etin üreticiden alım fiyatını yükseltti.

Fatih Erbakan’dan ‘kuponla ekmek’ tepkisi! Acı gerçekle karşı karşıyayız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, AK Partili belediyelerin başlattığı ‘indirim kuponlu ekmek’ satışına sert tepki gösterdi.

Et ve Süt Kurumu'ndan ikinci Ramazan düzenlemesi

Et ve Süt Kurumu Ramazan ayı için ikinci kez düzenleme kararı aldı. Geçen hafta kıyma ve kuşbaşının ucuza satılacağını açıklayan kurum şimdi de yetiştiriciye sığır başına 2 bin 500 TL miktarında yardım verileceğini duyurdu.

Barış Yarkadaş'tan çarpıcı sözler! Artık hiç kimse ne düşündüğünü Kemal Kılıçdaroğlu’na söyleyemiyor

Eski CHP Milletvekili, Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Et ve Süt Kurumu’na gitmesi hakkında açıklama yaptı. Yarkadaş, çok sayıda CHP milletvekili ve CHP il başkanlarının konuyla ilgili tavrını da açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu şimdi de Göç İdaresi'ne gidecek! TÜİK ve Et ve Süt Kurumu'na alınmamıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, randevu talebine dönülmediği için TÜİK, MEB ve Et ve Süt Kurumu'nun önlerinde basın açıklaması yapmıştı. Kılıçdaroğlu bugün de yeni adresinin Göç İdaresi olacağını açıkladı.

Et ve Süt Kurumu et fiyatları belli oldu! Piyasaya göre yüzde 50 daha uygun

Et ve Süt Kurumu'nda et ürünlerinin fiyatları yüzde 50'ye yakın bir avantaj ile satışa sunulmaya başlandı. Et ve Süt Kurumu'nda kıymanın kilosu 83 lira, dana pirzola 152 lira, dana biftek 117.5 liradan satılıyor. İşte Et ve Süt Kurumu'ndaki fiyatlar...

Şahan Gökbakar'dan Kemal Kılıçdaroğlu bomba eleştiri: Daha kaç defa....

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu'nun kapısına gitti ve içeri alınmadı. Kurumun kapısı önünde açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştiri Şahan Gökbakar'dan geldi. Şahan Gökbakar 'daha kaç defa bu şekilde yapılacak?' diye sorarken muhalefetin tutumunu eleştirdi.

Et ve Süt Kurumu'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap: Muhatabı biz değiliz

Et ve Süt Kurumu'ndan yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun randevu talebine dönüş yapıldığı, muhatabının Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci olduğu ancak buna rağmen kurumun önüne gelerek basın açıklaması yaptığı kaydedildi.

Kemal Kılıçdaroğlu Et ve Süt Kurumu'na da alınmadı! Tarım Bakanı'nın hiçbir şeyden haberi yok!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP'li kadın milletvekilleri ve Derin Yoksulluk Ağı derneği yöneticisi Hacer Foggo ile beraber Et ve Süt Kurumu'na geldi. Kemal Kılıçdaroğlu randevu istemesine rağmen yine içeri alınmadı. Kılıçdaroğlu kapıda basın açıklaması yaparak et ve süt krizine dikkat çekti.

Sözleri olay olmuştu! Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alındı

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alınarak yerine Mustafa Kayhan getirildi. Osman Uzun 'Çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı artırdık' açıklamasıyla tepki toplamıştı.

Yanlış süt politikası yüzünden et fiyatlarına yine zam geliyor!

Kırmızı et fiyatları son olarak Et ve Süt Kurumu’nun zamları ile gündeme gelmişti. ESK Başkanı Osman Uzun kalabalık nedeni ile zam yaptıklarını açıklasa da sektör temsilcileri farklı bir tablo ortaya koydu. Temsilciler yanlış süt politikası nedeniyle hayvancılığın adeta bittiğini dile getirdi. Peki et fiyatlarına zam gelecek mi? Ayrıntılar haberimizde..

Ömür Gedik kırmızı et fiyatının zamlanmasına sevinince sosyal medyada tepki yağdı!

Ünlü şarkıcı ve hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik, ete gelen zamla ilgili, "Kırmızı et daha da pahalılansın, hayvanlar kurtulsun, insanlar daha sağlıklı olsun" ifadelerini kullandı. Gedik'in bu paylaşımına ise tepki yağdı.

Bakanlıktan et ve kıyma zammı için açıklama! Zam değil düzenleme!

Tarım ve Orman Bakanlığı Et ve Süt Kurumu'nun tartışılan yüzde 48'lik kırmızı et zammı için son dakika açıklaması yaptı. Bakanlığın açıklamasında zam için 'düzenleme' tanımını kullanması dikkatlerden kaçmadı!

Et ve Süt Kurumu'ndan zamlarla ilgili skandal açıklama! Kalabalık yüzünden zam yapılmış

Et fiyatlarına gelen zammın yankıları sürerken konuyla ilgili açıklama Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun'dan geldi. Uzun'un açıklaması ise daha büyük yankı uyandırdı. Bakın Et fiyatlarına neden zam yapılmış!

Et ve tavuk ürünlerine zam!

Et ve Süt Kurumu, kırmızı et ve tavuk fiyatlarına yüzde 48 zam yaptı. Bu zammın ardından kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya çıkarken kuşbaşı etin kilosu 62,5 liradan 92 liraya yükseldi.

Ankara Et ve Süt Kurumu fiyatları uygun olunca vatandaş numaratörlü kuyruğa girdi

Et ve süt fiyatlarında zamlardan sonra Ankara Et ve Süt Kurumu şubeleri adeta vatandaşın akınına uğradı. Et ve Süt Kurumu’nun Ankara’daki mağazasında vatandaşlar saatlerce süren ucuz et kuyruğuna girdi. Kuyruğun ardı arkası kesilmeyince ESK mağazasına elle yazılan “rulo numaratör” konuldu

Et ve Süt Kurumu'ndan et fiyatlarına zam

Üreticiler, maliyetleri nedeniyle sıkıntı yaşarken ESK’dan et kesim fiyatlarıyla ilgili güncelleme geldi.