Etiketler

Prof. Dr. Naci Görür 'sandıkta gereğini yapın' diyerek uyardı! Depremin şiddeti 9'u bulur

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den , deprem alarmı verilen bölgeler hakkında önemli açıklamalar geldi. Kahramanmaraş ve Elazığ depremlerini daha önceden bilerek uyarılarda bulunan Naci Görür Marmara depreminin şiddetinin 9 olabileceğini açıkladı.

Prof. Dr. Ercan'dan deprem tahmini!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, sıvılaşmış kaygan zeminden oluştuğu belirlenen bazı alanlarda atılan temellerin yetersiz olduğunu belirterek, 'Alaşehir'de 6.2 ile 7 büyüklüğünde bir deprem tahmin ediyoruz' dedi.

Tuğba Ekinci'nin deprem tahmini gündem oldu!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan depremler sonrası uzmanlar İstanbul'da olası bir depreme karşı uyarıyor. İstanbul depremi için peş peşe uyarılar gelirken şarkıcı Tuğba Ekinci'den çok konuşulan bir açıklama geldi.

İki il için korkutan deprem tahmini! Şehrin yüzde 60-70'ini bırakmaz..

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketlerinin tüm Türkiye’yi derinden yaraladığını belirterek, 'Bugün, Manisa merkezinde binaların nasıl yapıldığının baz aldığımızda Allah korusun bu şiddette bir deprem ne İzmir’in yarısını bırakır ne Manisa’nın yüzde 60’ını 70’ini bırakır' ifadelerini kullandı.

Ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets o tarih için uyarılarda bulundu!

3 Şubat tarihinde yaptığı paylaşım ile depremi bilen dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video daha paylaştı. Hoogerbeets, "Şubat ayının ortası olan 13-14 şubat tarihleri arasında ay geometrisinin oluştuğunu görüyoruz. bu biraz daha kritik olabilir" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Naci Görür'den deprem tahmini tepkisi: Yapılan falcılıktır

Bilim Akademisi üyesi yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, kesin bir dille yapılan deprem tahmini açıklamalarına tepki gösterdi. Her depremin kendi özgü davranışları ve belirtileri olduğunu söyleyen Görür, yapılan yanlış tahminlerin kamu düzenini bozabileceğini ifade etti. Görür, "Şu tarihe kadar şurada veya burada şu veya bu büyüklükte deprem olacak demenin bir anlamı yok. İşin içinde kesin ve sürekli yer, zaman ve büyüklük yoksa yapılan falcılıktır" dedi.