Etiketler

Uysal: Asrın felaketi değil asrın fiyaskosu

Demokrat Parti lideri Uysal, deprem bölgesi Malatya'yı ziyaret etti. Uysal, "Asrın felaketi diyerek kendilerinin sorumluluğunu üzerlerinden atmak için bir propaganda çabasına girmek yerine aslında bu asrın fiyaskosu diyebileceğimiz fiyaskonun provasını Marmaris’te, Milas’ta yaşanan yangın felaketiyle de görmüştük" dedi.

Gültekin Uysal'ın paylaşımı kafaları karıştırdı!

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal sosyal medya hesabından kafa karıştıran bir tweet paylaştı. Uysal paylaştığı tweet yanlış anlaşılınca hemen sildi. İşte detaylar...

Gültekin Uysal'dan iktidara AFAD tepkisi

Tüm Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ardından siyasi parti liderleri incelemelerde bulunmak üzere deprem bölgelerine gitti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da depremin en çok etkilediği illerden Hatay'a giderek aksaklıklara dair açıklamada bulundu.

Temel Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na ziyaret!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temal Karamollaoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı ziyaret etmek için CHP Genel Merkezi'nden ayrıldı.

6'lı Masa'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni açıklandığı sırada Gültekin Uysal uyuyakaldı

Millet İttifakı'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklandı. Metnin açıklandığı sırada altılı masa ortaklarından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın uyuklaması dikkat çekti..

Demokrat Parti Başkanı Uysal'dan Mustafa Şentop'a tepki: Erdoğan aday olamaz!

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a sert tepki gösterdi. Uysal, "Biz de aynısını, Anayasa'nın çizdiği ölçüyle söylüyoruz; Anayasa'yı çiğnemedikçe aday olamaz diyoruz!" dedi.

Gültekin Uysal'dan AKP'ye: 'Her şeyi çaldılar yetmedi, şimdi Demokrat Parti’nin sloganını çalıyorlar'

Demokrat Parti Elazığ İl Kongresinde konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yeter söz milletin’ sloganın kullanmasını eleştirdi. Uysal, 'Her şeyi çaldılar şimdi bunlar yetmemiş Demokrat Partinin sloganını çalmak için var gücüyle çalışacaklar' dedi.

Uysal: Türk milleti ve Cumhuriyeti, dört nala felakete gidiyor

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, iktidara yönelik eleştirilerde bulunarak Türk seçmeninin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mutlak gücü verdiğini belirtti. İktidarın verilen güç karşısında usulsüzlük ve yolsuzluklarla dönüş yaptığını söyleyen Uysal, "Türk milleti ve Cumhuriyeti, dört nala felakete gidiyor." dedi.

Gültekin Uysal’dan, Kemal Kılıçdaroğlu sorusuna cevap!

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 'Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanabileceğini düşünüyor musunuz' sorusuna; 'Düşünüyorum, kazanabileceğini düşünüyorum' diyerek cevap verdi.

Gültekin Uysal’dan cumhurbaşkanı adayı açıklaması

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Parti olarak hedefimiz bu süreci aday meselesi üzerinden tarif etme gayretlerine karşı altı siyasi partinin ortak iradesi ile adayıyla, kadrosuyla, programıyla bu büyük ülkede yeniden kurucu bir akılla önümüzdeki süreçte fark yaratmaktır." dedi.

Gültekin Uysal: Memleketi yaktınız, nihayetinde bayrağımızı yaktırdınız

Suriye’deki olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, iktidara seslenerek "Hırsınızdan yandınız, memleketi yaktınız. Nihayetinde bayrağımızı yaktırdınız" dedi

Beklenen an geldi! 6'lı masadan ilk adaylık açıklaması

Altılı Masa üyesi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, adaylığa dair açıklama yaptı. Uysal, 'Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz' dedi.

Ahmet Davutoğlu, Gültekin Uysal'a kriz yaratan tweetini sordu

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili AK Parti dönemini işaret eden paylaşımı altılı masada krize sebep olmuştu. Ahmet Davutoğlu’nun önceki gün Gelecek Partisi’ni ziyaret eden Gültekin Uysal’a krize neden olan tweetini sorduğu öğrenildi.

Yaşanan kriz sonrası Gültekin Uysal Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, cumhurbaşkanlığı seçimi için Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nu hedef aldığı söylenen sözleri sonrası 24 Nisan altılı masa buluşması için ön görüşmelere başladı.

Uysal geri adım attı: Kast ettiğim 6’lı masadaki liderler değil

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili açıklamasında “20 yıllık AK Parti döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak" maddesi yer alması dikkat çekmişti. Bu sözleriyle ilgili yeni açıklamada bulunan Uysal, "Kast ettiğim kişiler açıkça Beştepe etrafında kümelenmiş dar çıkar gruplarıdır. Ortak bir yaşam inşaası için 6’lı masa etrafında bir araya gelmiş partiler/liderler değildir" dedi.

Gültekin Uysal’dan Cumhurbaşkanı adayı için 3 kriter

Altılı ittifak, Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmazken, ittifakın ortağı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan kritik bir açıklama geldi. Uysal, adaylık için 3 kriter açıkladı.

Gültekin Uysal’dan olay Tansu Çiller açıklaması: "Tayyip bey tepe tepe kullanabilir"

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Aydın’ın Nazilli ilçesine gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski Başbakan Tansu Çiller’in siyasete döneceği iddialarıyla ilgili bir soru üzerine, “Biz bir hayrını görmedik. Tayyip Bey hayrını görür, tepe tepe kullanabilir” yanıtı verdi.

6'lı zirvede bomba olay: Akşener, Babacan'a yüklenirken sesi dışarı geliyordu

Önceki ay 6 muhalefet partisi liderini bir araya getiren ‘Ahlatlıbel Zirvesi’nde Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme dönüşün ilk adımı atılmıştı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Genel Başkanı Ali Babacan ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bir araya gelmişti. Yuvarlak masa etrafındaki ‘mutlu’ tablonun perde arkasında ise çarpıcı bir tartışma yaşandığı öğrenildi.

6 muhalefet lideri bir araya gelmişti: Görüşmenin detayları ortaya çıktı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çankaya Belediyesi'ne ait Ahlatlıbel Tesisleri'nde bir araya geldi. Liderlerin yaklaşık 5,5 saat süren görüşmesinin ardından ortak bir açıklama yapılarak, toplantının amaçları ve hedefleri, uzlaşma sağlanan konulara dikkat çekildi, "yarının Türkiye'sini inşa etmek için önemli bir adım atıldığı" vurgusu yapıldı.

Fatih Erbakan: TÜİK sadece iktidarın değil milletin de kurumudur

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Bu kurumlar sadece iktidarın kurumları değil aynı zamanda milletin de devletin de kurumlarıdır. Ana muhalefet partisi lideri böyle bir ziyaret yapacağı zaman insani olarak kendisinin kabul edilmesi ve görüşülmesi gerekirdi. " dedi

Meral Akşener’den ‘siyasi suikast’ iddialarına ilişkin açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı genel merkez binasında ziyaret etti.