Etiketler

Tevfik Göksu'dan Ekrem İmamoğlu'na tepki: 2 yıl önce söyledik şimdi aklına geldi

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Göksu, "2 yıl önce kentsel dönüşüm bütçesi için revizyon çağrısında bulunduğunu hatırlattı."

Haluk Levent deprem için planlanan bütçe dağılımını açıkladı! Tamı tamına...

AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent, Kahramanmaraş depreminin meydana gelmesinin ardından depremzedeler için bölgeye yardım göndermeye devam ediyor. Levent, deprem bölgesi için planlanan bütçe dağılımını açıkladı

EYT teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

EYT olarak bilinen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

CHP'li Girgin'den sert sözler: AKP zihniyeti değişmez!

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, EYT hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda açıklamalar yaptı. Girgin, "Ateş olsa donardı, su olsa yanardı, dağ olsa yarılırdı; EYT’lilerin yerinde olsa. İşçi sınıfının tarihinden öğrendiğimiz bir şey var: Mücadele edenler her zaman kazanamaz ama kazananlar her zaman mücadele edenler olmuştur" dedi.

CHP'li Ağbaba'dan bomba EYT açıklaması: AKP'nin prim oyunu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda EYT kanun teklifi hakkında konuştu. Ağbaba, "Prime takılanlar, staja takılanlar, kademeli emekliliğe takılanlar, depreme takılanlar, Bağ-Kur tesciline takılanların sorunu bu teklifle çözülmedi, çözülmeyecek" dedi.

EYT'de kademeli prim şartı iddialarına AK Parti'den açıklama

Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başladı. 'EYT'de kademeli prim şartı' iddialarına AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu cevap verdi.

Meclis komisyonunda EYT görüşmeleri gergin başladı!

Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinde adım adım sona yaklaşılıyor. Meclis Başkanlığı'na sunulan düzenleme, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başladı. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu EYT düzenlemesini görüşmek için toplandı. Ancak toplantıda gerginlik yaşandı. İşte EYT görüşmesinde yaşananlar..

Bakan Nebati EYT'nin bütçeye yükünü açıkladı! Bu yılki yükünü kasaya koyduk

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ve ekonomi muhabirleri ile Bakanlık binasında bir araya geldi. Nebati, burada yaptığı açılış konuşmasının ardından, temsilciler ve muhabirler tarafından yönetilen soruları cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Benim alanım ekonomi, neticesi de ortada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmalarında faizi indirmek için verilen mücadele, bütçede yakalanan gelir performansını sağlamak için izlenen yol ile birlikte EYT'lilerin merakla beklediği maaş zamanına da yer verdi.

Kamu borçlarını da kapsayan yasa teklifi kabul edildi: Bu borçlarda hiç yapılandırma olmamıştı!

Kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. AK Parti'i Mustafa Elitaş, tüm vergi cezaları, trafik, askerlik, nüfus, köprü, otoyol kaçak geçiş cezaları ve daha önce hiç yapılandırma düzenlemesinde yer almayan adli para cezaları, idari para cezaları, öğrenim kredisi borçları ve destekleme primi borçlarının yapılandırılacağını söyledi.

EYT'nin komisyonda görüşüleceği tarih açıklandı

EYT'nin komisyona ne zaman gideceği merak konusuydu. 2022'nin sonunda açıklanan ve yaş sınırlamasının olmayacağı belirtilen EYT düzenlemesi uzun bir bekleyişin ardından bugün Meclis Başkanlığı'na sunuldu. EYT yasa teklifinin, 2 Şubat günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüleceği belirtildi.

Türk-İş rakamları açıkladı! 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırı bakın ne kadar oldu

TÜRK-İŞ'in, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay yaptığı "Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması"nın Ocak 2023 sonuçları açıklandı.

Nureddin Nebati: Dünyada bütçesinden taviz vermeyen bir ülke varsa Türkiye’dir

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Brüksel'de sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Nebati, Brüksel’deki Türkiye’nin AB Daimi Temsilciliğinde iş dünyası ve STK temsilcileri ile gerçekleştirilen programda, dünyanın son birkaç yıldır zor bir dönemden geçtiğine işaret etti.

Sözleşmeliye kadro komisyondan geçti! İşte detaylar...

Kamuda çalışan sözleşmelilere kadro verilmesini içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. 28 Kasım 2022’den önce sözleşmeli personel kapsamında çalışanlar memur kadrosuna geçebilecek. 458 binden fazla çalışanın yararlanması beklenen düzenleme, Genel Kurul'da onaylandıktan sonra hayata geçecek.

Memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam teklifi Meclis'ten geçti

Son dakika haberi... Memur ve emekli maaş artışlarını içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

EYT düzenlemesi Meclis'e geliyor! Tarih belli oldu

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesinin gelecek hafta Meclis'e sunulması bekleniyor. Teklifin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerin ardından Genel Kurul süreci başlayacak. EYT'de herhangi bir yaş şartı aranmayacak.

EYT’nin bütçeye getireceği yük ne kadar olacak?

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili düzenlemenin tamamlanmasıyla yaş sınırının olmayacağının açıklanması, 2,5 milyon kişinin emekli olma hakkına kavuştuğu anlamına geliyor. Bloomberg ve Reuters haber ajansları, bu adımı bütçeye getireceği yük gerekçesiyle bir seçim hamlesi olarak değerlendirdi.

Putin: 'Rusya Savunma Bakanlığı'nın eleştirileri dikkate almasını istiyorum'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusuna yönelik herhangi bir bütçe kısıtlamasının bulunmadığını belirterek, "Rusya Savunma Bakanlığından eleştirileri dikkate almak ve zamanında doğru bir şekilde yanıt vermek de dahil olmak üzere tüm sivil girişimlere duyarlı olmasını istiyorum" dedi.

CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın vekillere yılbaşı hediyesi olay!

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, 135 milletvekili ve PM üyesine aldığı yeni yıl hediyesiyle gündem oldu. Ali Kılıç, kamu bütçesinden 200 adet spor ayakkabı alarak CHP'li vekillere hediye etti.

2023 Yılı Bütçesi'nin maddeleri Meclis'te kabul edildi!

TBMM Genel Kurulu'nda, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddeleri üzerindeki görüşmeler tamamlandı. Bütçe maddeleri kabul edildi.

Fuat Oktay Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aldığı maaşı açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanlığı ve Bağlı Kuruluşların 2023 Yılı Bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu.

İyi Partili Örs'e saldıran AKP'li Işık: Bir araya gelmekten memnun olurum

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinde İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumrukla saldırarak yaralanmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgün olduğunu belirterek, 'Sayın Hüseyin Örs ile bir araya gelmekten memnun olurum' açıklamasında bulundu.

Çavuşoğlu’ndan Nebati’ye ‘gözlerdeki ışıltı’ mesajı!

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bütçemiz bittiği zaman sayın Maliye Bakanımıza gidiyoruz, gözlerine bakıyoruz. Gözlerinde ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz, gözlerinde ışıltı yoksa o demeden 'Sayın Bakanımız bugün gidelim yarın gelelim' diyoruz" şeklinde konuştu.

Cemal Enginyurt'tan kendisine laf atan AKP'li vekillere; Yalaka sensin ulan!

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM bütçe görüşmelerinde kürsüde yaptığı konuşmada 6 yaşındaki çocuğa istismar olayını gündeme getirirken AKP'li vekille tartıştı.

CHPli vekil Özkan Yalım isyan etti! Vatandaş aracına sigorta yaptıramıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2023 bütçesin de vatandaşın lehine hiçbir şey olmadığını söyledi. Vatandaşı soymak üzerine kurulu bir bütçe hazırlandığını ifade eden Yalım, meclis kürsüsünde yaşanan sıkıntıları anlattı.

Mustafa Varank Meclis'e Togg ile geldi! Muhalefetin sözünü dinledim

Bütçe görüşmeleri için TBMM'ye gelen Varank, araç olarak Türkiye'nin yerli otomobili Togg'u tercih etti.

Bakan Fahrettin Koca müjdeyi verdi! Sağlık Bakanlığı'na 85 bin atama yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Sağlık Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçeleri üzerinde söz aldı. Bakan Koca burada yaptığı açıklamada atama bekleyen sağlıkçılara bir müjde verdi.

Soylu'dan terör açıklaması, 'Dün terör olan yaylalarda bugün roket sesi yerine raket sesi çınlıyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'de İçişleri Bakanlığı 2023 bütçe görüşmelerinde Genel Kurul'a hitap ediyor.

Hüseyin Örs: TBMM yumruk atma yeri değil, hizmet etme yeridir

Bütçe görüşmelerindeki gerginlikte kafasından yaralanan İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, "TBMM yumruk atma yeri değil, aziz milletimize hizmet etme yeridir" dedi.

Bakan Vedat Bilgin'den milyonların beklediği EYT açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM'deki bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu.