Etiketler

42 kişinin hayatını kaybettiği Bartın maden faciasına yeni soruşturma

Bartın Amasra'da 14 Ekim 2022'de meydana gelen maden faciasında 42 işçi hayatını kaybetmişti. Grizu faciası iddianamesinde TTK yetkilileri yer almıyorken davanın ayrılarak TTK Genel Müdürü Eroğlu ile Çalışma ve Enerji Bakanlığı yetkilileri hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Erdoğan maden kazasının detaylarını açıkladı Kılıçdaroğlu'na yüklendi! Adamlarına sahip çık

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan, Bartın Amasra'da 41 madencinin öldüğü faciayla ilgili yeni ayrıntıları açıkladı...

Bartın ölen madencinin eşi ağlayarak anlattı! Kesmeyin sakın kesmeyin

Bartın Amasra’daki maden faciasında eşi Mehmet Bulut’u kaybeden Buse Bulut ihmalleri bir bir anlattı. Bulut sansür yaparlar kesmeyin diyerek, 'Eşim 3 aydır havalandırmalar yapılacaktı dedi. 17 saat nefessiz kaldı.' ifadelerini kullandı.

Bartın'da hayatını kaybeden madenci eşinden yürek burkan paylaşım

Bartın Amasra'daki maden faciasında hayatını kaybeden 41 işçiden Şuayip Okul’un eşi Eda Okul, sosyal medyadan yürek burkan paylaşım gerçekleştirerek, 'Hiç aklıma gelmezdi bizi yalnız bırakacağın' ifadelerini kullandı.

Bartın'daki faciayla ilgili son dakika gelişmesi!

Enerji Bakanı Fatih Dönmez'den Bartın Amasra'da 41 madencinin öldüğü faciayla ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Dönmez, 'Alanı kapatma kararı aldık' dedi.

Bartın'daki maden faciasında arkadaşları için canını feda etti

Bartın Amasra'daki maden faciasında, acı ve fedakarlık aynı anda yaşandı. Can pazarında 6 arkadaşını kurtaran Yener Saygın "Arkadaşlarımı bırakmam" diyerek yine madene koştu ve şehit düştü.

Bartın'daki feci patlamada maden ocağından çıkan işçi: 'Toz duman oldu'

Bartın Amasra'daki maden ocağında yaşanılan patlamadan kurtulan bir işçi, olayı 'Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım' diyerek anlattı.