Etiketler

Özgür Özel'den HDP açıklaması: Bakanlık verilmesi mümkün mü?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın seçimleri kazanması durumunda HDP'nin bakanlık almasını kesin bir dille reddetmişti. CHP Özgür Özel de bu konuda açıklama yaparak !Masada olanlar bakanlıkları paylaşır. HDP’ye bakan verilemez demem. Bu ittifakın nasıl bakan çıkaracaklarını yazıdık.' ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'ndan Erdoğan ve Bahçeli'ye gönderme

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederek, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüntülerinin olduğu bir video paylaştı. Davutoğlu videoyu 'Millet İttifakı siyasi koalisyon değil, bir toplumsal barış projesidir.' notuyla yayımladı.

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı yardımcıları açıklandı: 5 lider, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu

Altılı Masa'nın üç saat süren toplantısı ardından cumhurbaşkanı adayı belli oldu. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklanırken diğer 5 liderin de cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açıklandı.

Ali Babacan kimin aday olmasını istedi? Mehmet Emin Ekmen açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Emin Ekmen, HaberTürk'te katıldığı canlı yayında DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın Altılı Masa toplantısında adaylık için isim telaffuz etmediğini söyledi. Ekmen, 'Tercihimiz masadan bir liderin aday olmasıdır. Ancak bu tip müzakereli süreçlerde esnek olmak gerekir. Başka isimleri de konuşmaya hazırız' diye konuştu.

İYİ Parti'den net açıklama: Cumhur İttifakında yer alacak mı?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Altılı Masa'ya dair açıklamaları ardından Cumhur İttifakı'na geçeceklerine dair iddialar gündeme geldi. İYİ Parti kurmayları, ortaya atılan 'Cumhur İttifakı' iddialarını net bir dille yalanladı.

Meral Akşener toplantıda olanları anlattı: Kılıçdaroğlu hiddetlenip ayağa kalktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz. Noter masasında olmayacağız' sözlerinden önce gerçekleşen son Altılı Masa toplantısında yaşananları anlattı. Akşener 'Kılıçdaroğlu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti.' ifadelerini kullandı.

Deva Partisi İYİ Parti'ye süre verdi: O saate kadar kapımız açık

Millet İttifakı’nın yarın yapılması planlanan toplantısı ve CHP ile 'milletvekili pazarlığı' iddiaları hakkında açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, 'İttifakımızın kapısı yarın saat 14.00’e kadar İYİ Parti’ye açık' diyerek Meral Akşener'e çağrıda bulundu.

Akşener kararını verdi! O toplantıya katılacak mı?

Altılı Masa'da dün yaşanan olaylar sonrasında İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ittifakın cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı 6 Mart'taki toplantıya katılıp katılmayacağı merak konusu olmuştu. Kurmaylarıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrılan Meral Akşener'in adayın açıklanacağı 6 Mart'taki toplantıya katılmayacağı belirtildi.

Cüneyt Özdemir'den Erdoğan'a takdir! 'Sezar'ın hakkı Sezar'a'

Gazeteci Cüneyt Özdemir gündemde yaşanan son olaylar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Altılı Masa'da Meral Akşener'in seçilmek istenen cumhurbaşkanı adayını reddetmesi üzerine ittifaktan çekilecek duruma gelmesi büyük yankı uyandırmıştı. Özdemir Erdoğan'ın bu olaylar hakkındaki tutumunu takdir ederek 'Sezar'ın hakkı Sezar'a dedi.

Erdoğan'dan Altılı Masa'da yaşanan depreme ilk yorum!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altılı Masa'da Meral Akşener'in dün yaptığı açıklamalardan sonra yaşanan olaylar hakkında ilk kez konuştu. Erdoğan, 'Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'ndan Altılı Masa açıklaması: Tek kişinin hakim olduğu ucube sistem

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in cumhurbaşkanı ortak adayı konusunda anlaşmazlığa düşerek masadan ayrılması üzerine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bir açıklama yaparak 'Milletimiz büyük bir felaketin acısını yaşarken tarihi sorumluluğumuzun bir gereği olarak hiçbir siyasi ikbal düşüncesi içinde olmaksızın yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.' ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı'ndan ortak açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmeyerek Altılı Masa'dan ayrılmasıyla Millet İttifakı'ndaki beş partinin ortak metin yayımlamak için hazırlıklara başladığı öğrenildi. Metinde Meral Akşener'in açıklamalarına cevap verilmesi bekleniyor.